2. - "А" група
  3. Пловдивският Локомотив катастрофира в "Овча купел" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Пловдивският Локомотив катастрофира в "Овча купел" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Славия би 10 „смърфа” с 4:1, Ботев ще е домакин в дербито на Пловдив

Славия завърши с победа редовния сезон в „А” група, след като победи с 3:1 у дома Локомотив (Пловдив) в мач от XXVI кръг.

Първото полувреме бе много интересно и завърши с две попадения, още толкова греди на Славия и четири жълти картона. То започна с минута мълчание в памет на починалия наскоро бивш треньор на Славия Мирослав Миронов, а още в 20-ата секунда Диего Фераресо влезе остро в краката на Галин Иванов, но се размина само с предупреждение.

Последваха няколко добри атаки на Славия по десния фланг, а в 16-ата минута Фернандо да Силва овладя топката след корнер на Локо (Пд) и пробяга с нея целия терен, преди да стреля от 15-ина метра в страничната греда.

„Белите” успяха да открия резултата в 22-ата минута, когато изпълниха късо един корнер и след центриране на Чавдар Янков, Мартин Камбуров отклони топката, а тя попадна у непокрития на далечната греда Кире Ристевски, който я прати в мрежата.

Преднината на домакините обаче се запази по-малко от четвърт час, защото в 36-ата минута те не се ориентираха добре при един дълъг пас и Мартин Камбуров без да се замисля, реализира от границата на наказателното поле своето 18-о попадение през кампанията.

Три минути по-късно Ради Василев овладя на гърди една топка и стреля технично, но шутът му срещна страничната греда, а секунди след това Диего Фераресо игра с ръка в наказателното си поле, но главният рефер Никола Попов не посочи бялата точка.

До почивката нови попадения не паднаха, а Фераресо бе близо до това да получи втори жълт картон, но в крайна сметка остана на терена до паузата, когато бе заменен от Якимов.

През второто полувреме играта бе накъсана от множество статични положения, а в 55-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Георги Коруджиев влезе в краката на Чавдар Янков и макар да игра с топката, получи втори жълт картон заради острото си влизане.

След като останаха с числено намален състав, домакините се прибраха в своята половина, но това позволи на Славия да вкара два бързи гола и така да реши изхода от мача.

В 69-ата минута дебютното си попадение за „белите” вкара появилият се малко преди това като резерва Веселин Марчев, разписал се с плонж, а само две минути по-късно Пиргов вкара с глава след корнер и така домакините поведоха с 3:1.

Крайното 4:1 пък оформи Галин Иванов, който вкара красиво попадение от воле след центриране на Веселин Марчев в 86-ата минута и сложи точка на спора.

Това означава, че в първия си мач от плейофите, в първата седмица, съставът на „смърфовете” ще гостува на градския си съперник Ботев (Пловдив).

Съперник на Славия пък ще бъде отборът на Нефтохимик, който финишира на последна позиция в редовния сезон след загуба с 2:3 от Пирин в Гоце Делчев и ще гостува в София още в началото на плейофите.