2. - "А" група
  3. Реми удължи черните серии на Любимец и Нефтохимик

Реми удължи черните серии на Любимец и Нефтохимик

След 1:1 в Любимец, "дините" са вече 10 мача без победа, за Нафтата безплодните мачове набъбнаха на 12

Любимец направи първо равенство като домакин през сезона след 1:1 срещу Нефтохимик в завързан мач от втората половина на таблицата на А група. Едва около 100 души изгледаха на живо мача от 15-ия кръг в града на дините. Деян Христов изведе „шейховете” напред в средата на първата част след голяма грешка на вратаря Вълков, но Тодор Колев донесе точка на Любимец от дузпа 9 минути преди края.

За отбора на Красимир Мечев това бе вече 10-и пореден мач без победа в шампионата. За Нефтохимик пък серията е още по-обезпокоителна – 12 мача поред без успех. Последната победа за Нафтата дойде пак срещу Любимец, но на 27 юли в Бургас.

Стамен Ангелов стреля неточно в началото, а домакините отвърнаха с удар на Будинов право в ръцете на Петър Денчев след центриране на капитана Антон Огнянов.

Гостите от Бургас поведоха с много късмет в 23-ата минута. Деян Христов получи пас вляво от Пепи Димитров, финтира Панов и стреля, вратарят Вълков изпусна топката и тя мина зад голлинията за 1:0.

Любимец натисна след почивката и Майкъл Тевия стреля опасно покрай гредата след час игра.

Будинов направи нов пропуск с глава, а Орлинов с мощен изстрел бе много близо до истината, но кълбото пак мина от грешната страна на гредата.

Дончо Атанасов опита да изравни с глава, но Денчев спаси.

Натискът на домакините обаче доведе до гол в края на мача. 10 минути преди края на редовното време Петър Матев спря с ръка центриране на Вълчанов и главният рефер Георги Игнатов даде дузпа. Тодор Колев с безкомпромисен удар в горния ляв ъгъл изравни от бялата точка за 1:1.

Любимец вече има 14 точки на 10-о място и остава над опасната зона преди края на мачовете на Черноморец и Славия. Нефтохимик твърдо остава предпоследен с 9 точки на 13-о място. Под него е само Пирин (ГД) с 6.

Любимец - Нефтохимик 1:1
0:1 23' Христов
1:1 81' Колев /дузпа/

Любимец: Вълков, Мунин (78’ Шоколаров), Панов, Величков, Тевия, Колев, Орлинов, Огнянов (к) (57’ Атанасов), Петров (64’ Аясс), Вълчанов, Будинов
Треньор: Красимир Мечев

Нефтохимик: Денчев, Лемперов (26’ Сечков), Иванов, Матев, Ив. Янев, Цонков, К. Янев (к), Манев (83’ Петков), Христов, Ст. Ангелов, Димитров (74’ Димов)
Треньор: Атанас Атанасов