2. - "А" група
  3. Слаба Славия обърна Калиакра с два късни гола в каварненска драма (видео)

Слаба Славия обърна Калиакра с два късни гола в каварненска драма (видео)

Домакините мощно разкритикуваха съдийството след края на мача

Два гола в последните три минути на редовното време донесоха пълен обрат за отбора на Славия при гостуването на Калиакра от 23-ия кръг на „А” група. С първо точно попадение за японеца Акиоши и с гол с глава на Даниел Златков в 90-ата минута слаба Славия успя да превъзмогне изоставане от един гол на Яшар след грешка на Емил Петров през второто полувреме. „Белите” явно бяха подценили застрашения от изпадане тим на Каварна, който изрази недоволство от съдийството на Иван Кирилов и цялата бригада от Варна.

Славия беше неузнаваем през първото полувреме, като не успя да създаде нито едно голово положение. През второто Цветан Димитров едва не си отбеляза автогол преди Калиакра да поведе. А след като гостите обърнаха развоя на мача, Детелин Димитров направи два сериозни пропуска в добавеното време.

Голмайсторът Акиоши пък получи втори жълт картон и няма да бъде на разположение на недоволния от играта Мартин Кушев за домакинството на ЦСКА.

През първото полувреме двата отбора често грешаха и не можаха да създадат повече от едно голово положение. То бе за Калиакра. Джордж Уеа беше изведен на чиста позиция в наказателното поле, като пред него бе единствено вратарят Емил Петров. Синът на легендата на Милан стреля под гредата с левия крак, но стражът на „белите” извади топката в ъглов удар. Иначе Калиакра бе по-активният отбор, като домакините често изсипваха топката в пеналтерията, където гостите изпитваха колебания. Техните положения се изчерпаха с един шут, отправен от Николай Божов в 43-ата минута от свободен удар. Ветеранът завъртя топката, но я прати малко над напречната греда.

Пет минути след подновяването на играта Славия можеше да поведе в резултата след куриозен автогол на Цветан Димитров. Вратарят не успя да спре върната към него топка и добре че успя да я достигне и да я избие от голлинията, иначе мачът можеше да се развие по съвсем различен начин за него и неговите съотборници. Малко щастливо Калиакра откри резултата в 55-ата минута. Джунейт Яшар центрира меко пред вратарското поле, където топката тупна коварно и стана неспасяема за вратаря Емил Петров, който трябваше да я вади от своята мрежа. В 69-ата минута Славия можеше да изравни, но силният удар на Богомил Дяков мина на сантиметри от лявата греда.

Славия все пак стигна до изравнителен гол. Това стана в 87-ата минута, когато първи гол в „А” група реализира японецът Акиоши. Той намери мрежата със силен удар от фронтална позиция.

С изтичането на редовното време „белите” получиха право да изпълнят свободен удар в близост до наказателното поле, което породи претенции от страна на домакините. Дани Златков завъртя фалцово центрираната топка с глава и не остави шансове на Цветан Димитров за драматичното 2:1.

В добавеното време Детелин Димитров на два пъти можеше да донесе изравняване, но при първия случай не намери очертанията на вратата, а при втория не уцели топката сам срещу Емил Петров, когото и фаулира.

Така Славия се изкачи на 6-ото място във временното класиране с актив от 43 точки, на 4 от зона „Лига Европа”. Калиакра остава втори, но отзад напред с едва 10 пункта, на 7 от спасителния бряг.