2. - "А" група
  3. Славия излъга Ботев (Вр) в корида (видео)

Славия излъга Ботев (Вр) в корида (видео)

Петър Димитров носи късна победа за "белите" под Околчица

Славия победи измъчено, но сладко Ботев (Вр) с 1:0. Голът вкара новото попълнение Петър Димитров в 81-ата минута на срещата, която ще се запомни с борбата и грубостите през всичките 90 минути. Общо взето Ботев бе отборът, който имаше повече положения, но не успя да отбележи. Бранимир Костадинов пропусна най-чистото за врачани преди Петър Димитров да разстреля Цветковски, а в самия край домакините имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Владинов, но реферът прецени, че такава няма.

В 11-ата минута Николай Божов беше близо до откриване на резултата. Той навлезе в наказателното поле и стреля силно с левия крак, но над вратата.

В 28-ата минута удар на Илия Илиев мина близо до гредата, а с тази ситуациите пред двете врати се изравниха.

До почивката грубостите преобладаваха. Все пак беше по-горещо пред вратата на Емил Петров. Румен Рангелов беше оставен непокрит при центриране на Раденцов, но не успя да скочи толкова високо, за да засече във вратата.

Шест минути след подновяването на играта Румен Рангелов излезе сам срещу Емил Петров, но реферите прецениха, че има засада.

В 53-ата минута Ботев пропиля най-чистото си положение. Илия Илиев проби отляво и пусна във вратарското поле за Бранимир Костадинов, който обаче стреля в аут.

Шут на Лъчо Балтанов също не намери целта преди Славия вече да отбележи малко щастливо. След пробив на Юруков в наказателното поле се получи разбъркване. Топката стигна до Петър Димитров, който от няколко метра не остави никакви шансове на Цветковски. Дори и гредите оставиха безпомощен стражът на Ботев.

Ботев се опита да изравни. Владинов влезе в пеналтерията минута преди края. Сякаш Живко Желев влезе в съприкосновение с него, но реферът Александър Костадинов посочи, че играта трябва да продължи, което породи бурни претенции от страна на щаба на врачани.

В края дори вратарят Цветковски влезе в полето на Славия, но не успя да помогне на своите да стигнат до точката.

Така, Славия вече е без загуба в последните си 5 мача в „А” група, като има три победи и две равенства. Ботев (Вр) пък има само един успех в последните си седем срещи в шампионата.

В класирането Славия остава на 5-ата позиция с 30 точки, на 3 от Левски и Черноморец, които играят своите мачове утре. Ботев (Враца) се понижи до 11-ата позиция с 14 точки, на 4 от зоната на плейаута.