2. - "А" група
  3. Славия победи Рилски Спортист в последния си мач за годината

Славия победи Рилски Спортист в последния си мач за годината

Венци Стефанов и Райс М'Боли изгледаха успеха с 2:1 на "белите"

Славия спечели последния си мач за календарната година, налагайки се като домакин над аматьорски Рилски спортист с 2:1 пред погледа на своя президент Венци Стефанов в контролна среща, която Novsport.com проследи на живо от стадион "Славия.

В игра за „белите” се включиха дошлите на проби Яник, Ставрич, Аесс и Яхо, но не се появи нито един от титулярите, които заедно с бившия вратар на тима Райс М’Боли изгледаха мача от трибуните.

Домакините започнаха силно срещата и осъществиха очаквания домакински натиск, а в 39-ата минута успяха и да открият резултата. Тогава Даниел Васев проби през центъра и изведе в коридор Спас Георгиев.

Последният напредна в наказателното поле и намери влизащия на скорост Божидар Васев, който стреля от упор и откри резултата.

Така „белите” заслужено се оттеглиха на почивка с гол аванс, а след паузата наставникът им Мартин Кушев пусна в игра всички резервни състезатели, между които дошлите на проби Самир Аесс и Ив Яхо.

Именно двамата изработиха и втория гол в полза на „белите”. Той падна в 49-ата минута след пробив на младежкия национал на Банско - Самир Аесс, който намери Яхо и той простреля резервния страж на гостите Зографски за 2:0.

Рилски спортист обаче успя да върне едно попадение само три минути по-късно, когато оставилият отлични впечатления с играта си нападател на тима Кирил Александров бе намерен от Киров непокрит в наказателното поле и от точката на дузпата с глава намали резултата – 1:2 в полза на Славия, който се оказа и краен.

Тунчев: Радва ме това, че държим ниво

"Днес изиграхме добър двубой до момента, в който ни налегна умората"

Керкез: Една грешка промени всичко

"Можехме да направим повече"

ЦСКА лети в петък за Варна

„Червените“ обявиха програмата до мача с Черно море

Арда пак би Ботев Пд и влезе в топ 6 (ВИДЕО)

Груба грешка на Там доведе до единствения гол и червен картон

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна! (ВИДЕО)

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение! (ВИДЕО)

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби