2. - "А" група
  3. Славия вкара 4 на Вихрен в контрола

Славия вкара 4 на Вихрен в контрола

Ники Божов пак бележи

Елитният Славия разби Вихрен в контрола, играна на комплекс „Пири” в Банско, с убедителното 4:0, а новото попълнение от Академик Николай Божов вкара втория си гол с белия екип, предаде кореспондентът на Novsport.com. Славия бе пълен господар на терена и дори можеше да стигне до още по-убедителна победа, ако не бяха многото пропуски през втората част.

Именно той даде аванс на „белите” в 16-ата минута, когато си изработи дузпа, след като бе фаулиран от вратаря на Вихрен, след което я вкара без проблем за 1:0. В самия край на полувремето пък ветеранът Илия Илиев с топовен шут прониза стража на санданчани и покачи на 2:0.

Славия продължи да бъде по-добрият тим през втората част и след няколко пропуска и греда на Тошко Колев в 77-ата минута, се стигна до 81-ата, когато все пак голмайсторът на Славия успя да се разпише. Колев засече от въздуха центриране на Димитров и без проблеми вкара за 3:0.

След още няколко добри бели атаки се стигна до последната минута на срещата, когато Павлов успя да оформи крайното 4:0. След изпълнение от ъглов удар, топката бе върната към халфа, който от дъгата стреля топовно и за четвърти път опъна мрежата на Вихрен.