2. - "А" група
  3. След като удари Левски, Миньор падна от Ботев (Враца) за половин час (видео)

След като удари Левски, Миньор падна от Ботев (Враца) за половин час (видео)

Чуковете неузнаваеми пред собствена публика

Миньор допусна лековато три гола за 31 минути и загуби от гостуващия Ботев (Враца) с 1:3 в среща от 21-ия, междинен кръг на „А” група. Това се случи само три дни след сензационния успех на перничани срещу Левски на „Герена”, което струва оставката на Николай Костов. Днес „чуковете” бяха неузнаваеми и позволиха на своите гости да отбележат не само първия си гол от 467 игрови минути, а цели три. Два от тях вкара Петър Альошев, а между неговите попадения се разписа Маринов. Бибишков върна някакви надежди на домакините точно преди почивката. През втората част Миньор тресна два пъти гредата, но стори само това.

Гостите започнаха по-добре мача и до 31-ата минута вкараха три гола на Миньор. Първо в 8-ата минута Петър Альошев засече центриране от свободен удар и с глава направи безпомощен вратаря Чворович. В 11-ата минута Миньор можеше да върне попадението, но Брахими шутира силно във външната страна на мрежата отблизо след грешка на голмайстора Альошев. В 21-ата минута Ботев отбеляза втория си гол. Илия Илиев намери по фамозен начин включилия се Маринов. Последният финтира вратаря Чворович и на празна врата търкулна топката за 2:0. След 10 минути гостите направиха класическа своята преднина, като при този гол останаха съмнения за засада. Валериев изсипа втора топка в наказателното поле на Миньор, където Альошев засече отблизо за 3:0 за втория си гол в мача. До почивката Миньор успя да върне едно от попаденията пасив. Бибишков добави топката в мрежата, след като удар на Милен Василев бе срещнал напречната греда при нова грешка на защитата на Ботев.

През второто полувреме Миньор наложи натиск, като удари на Брахими и Ивайло Стоянов срещнаха гредата. Но силите на „чуковете” стигнаха само за това. Ботев (Враца) се дръпна в задни позиции, за да пази аванса си от две попадения и успя да го съхрани.