2. - "А" група
  3. Сливен смаза Видима - 6:1

Сливен смаза Видима - 6:1

Деян Христов и компания изпревариха новака в дъното на класирането

Сливен спечели ценна и категорична победа при домакинството си на Видима в мач от 7-ия кръг на родния футболен шампионат. „Воеводите” разнебитиха новака с 6:1 на своя „Хаджи Димитър”, като по-голямата част от попаденията паднаха през първото полувреме. Деян Христов записа хеттрик, а с този успех тимът на Дуци Симонович изпревари севлиевци на дъното в класирането.

Още в първата минута Деян Христов откри за домакините след центриране от свободен удар на Иван Кокинов.

Гостите обаче успяха да изравнят в 21-ата минута чрез Ангел Русев, който се възползва от грешка на Караманов.

Само три минути по-късно Сливен отново излезе с гол аванс. Деян Христов изпълни точно дузпа, отсъдена за игра с ръка на Самет Ашимов.

Владислав Ямуков направи 3:1 в 27-ата минута, а Деян Христов оформи своя хеттрик в 31-ата.

В 33-ата минута Филип Филипов направи резултата разгромен след неразбирателство в отбраната на Видима.

При 5:1 дойде почивката.

В началото на втората част домакините върнаха газта. Все пак те стигнаха до нов гол в 67-ата минута, когато резервата Давид Лазаря се разписа няколко минути след като се появи в игра.

До края Ямуков и Коконов не успяха да преодолеят Пантев и да превърнат резултата още по-изразителен.

СЛИВЕН – ВИДИМА 6:1
1:0 Христов (1’)
1:1 Русев (21’)
2:1 Христов (24’) /д./
3:1 Ямуков (27’)
4:1 Христов (31’)
5:1 Филипов (33’)

6:1 Лазари (67’)

Сливен: Караманов, Филипов, Ковачев, Я. Иванов, Игнатов, Василев (Лазари 45’), Миндев (к), Ямуков, Миранда (Веселинов 35’), Коконов, Христов (Димитров 75’).

Видима: Панчев, Траянов, Ашимов, Станков (Пашкулев 45’), Бранеков, Цветков, Велев (Владинов 75’), Заков, Русев, Тодорв (Андонов 45’), Стойчев (к).