2. - "А" група
  3. Спектакъл на „Огоста” – Локо (Пловдив) надигра Монтана с 3:2

Спектакъл на „Огоста” – Локо (Пловдив) надигра Монтана с 3:2

"Смърфовете" се оттеглиха на почивката с аванс от цели три гола, но през втората част резервата на Монтана Луис Едуардо вкара две попадения, връщайки домакините в мача. Силите на домакините обаче не стигнаха за повече и в крайна сметка те загубиха с 2:3

Монтана и Локомотив (Пловдив) сътвориха истински футболен спектакъл, след като си отбелязаха общо пет гола и удариха три греди в среща от 9-ия кръг на родната „А” група, който се игра на стадион „Огоста”.

Мачът завърши при резултат 3:2 за „смърфовете”, които водеха с 3:0 още до почивката. През втората част обаче резервата на Монтана Луис Едуардо вкара две попадения, връщайки домакините в мача, но силите им не стигнаха за повече и в крайна сметка те загубиха двубоя.

Срещата започна много добре за домакините, които можеха да излязат напред в резултата още в 3-та минута, но младият Чипилов не успя да преодолее Ставрев, останал сам срещу него. След това положение Монтана продължаваше да владее повече топката, но в 9-та минута се случи неочакваното – Локомотив поведе. Рафаел проби отляво и намери Кики на границата на полето на Монтана, вторият се измъкна от двама бранители с много хубав финт и с техничен удар с левия крак прати топката в мрежата на домакините.

Три минути по-късно Кумленович открадна една топка в центъра, напредна и намери Даксон в наказателното поле на Монтана, а бразилецът удвои преднината на своите с техничен удар в долния ляв ъгъл на Цанков. В 20-ата минута домакините можеха да се върнат в мача, след като Ники Николов изведе Венци Иванов очи в очи със Ставрев с пас от около 40 метра, но вторият не успя да си спре топката и резултатът остана непроменен.

В 23-ата и 26-ата минута дойдоха силните мигове на Стоян Ставрев. Първо Чипилов овладя топката в наказателното поле на Локомотив и подаде към Венци Иванов, който стреля от движение, но стражът на „железничарите” направи страхотно спасяване и не позволи на домакините да се върнат в двубоя. След това Миро Иванов центрира почти от аутлинията към малкото наказателно поле, където Морейра засече кълбото с глава, но за негово нещастие Ставрев я докосна с върха на пръстите си и тя се отби в напречната греда.

Така дойде 40-ата минута, когатоДаксон стреля от фаул, кълбото се удари в десния страничен стълб и се търкулна по голлинията, където капитанът Димитър Илиев притича и успя да вкара топката във вратата на Монтана за трети път. В 45-ата минута пловдивчани можеха да поведат с 4:0, но шут на Даксон от около 24 метра срещна напречната греда на домакините. До края на полувремето нямаше други по-интересни ситуации и почивката дойде при резултат 3:0 за Локомотив.

Втората част започна по-добре за домакините и в 58-ата минута резервата резервата Едуардо засече едно центриране с глава и намали резултата на 1:3. В 64-ата отново той успя да върне Монтана в мача с втория си гол в срещата, след като овладя на гърди един пас от около 50 метра и с хубав ударпринуди Ставрев да извади кълбото от мрежата си за втори път – 2:3.

В 68-ата минута всичките усилия на домакините можеха да отидат на вятъра, тъй като Тихомир Трифонов буквално подари топката на Даксон, но ударът на бразилеца премина на сантиметри от вратата на Монтана. В 71-ата Чипилов центрира много остро в полето на „смърфовете”, но топката срещна страничната греда и излезе в аут. В 91-ата минута резервата на гостите Красен Трифонов можеше да сложи точка на спора, след като премина през Фиданин, навлезе в наказателното поле на Монтана, но шутът му с левия крак бе спасен от Цанков.

До края на мача не се случи нищо по-интересно и така Локомотив (Пловдив) победи Монтана с 3:2.