2. - "А" група
  3. Спорен гол носи минимална победа на Локо (Пд) в Бургас (ВИДЕО+СНИМКИ)

Спорен гол носи минимална победа на Локо (Пд) в Бургас (ВИДЕО+СНИМКИ)

Локомотив (Пд) остана в подножието на първата тройка след минимална победа в Бургас над местния Черноморец. Голът за 1:0 вкара Пламен Крачунов още в 3-ата минута, но съмненията за засада при ситуацията останаха.

Успехът на гостите, които действаха подчертано с контраатаки, можеше да бъде по-убедителен, но съдбата обърна гръб на Мартин Камбуров този път. Черноморец имаше само едно чисто положение чрез Амари в края на първата част, но Йордан Господинов заключи вратата си. Нервите пък взеха връх през второто полувреме, когато Александър Станков получи предупреждение от арбитъра, докато Димитър Димитров не пропусна да поиска обяснение от съдийската бригада след края на двубоя.

„Черно-белите” от Пловдив, които печелят втори пореден мач, събират 22 точки на 5-ото място, като изостават с 2 от градския съперник и трети в подреждането Ботев и с 3 от втория Литекс. Черноморец остава със своите 11 точки на 12-ото място, с 2 по-малко от 10-ия Локо (Сф).

Локомотив (Пд) имаше шанса да открие още в 3-ата минута, когато включилият се Пламен Крачунов отклони в мрежата центриране от свободен удар на Здравко Лазаров. При ситуацията останаха съмнения за засада на защитника, но нямаше камера на линията, нито технология, с която по принцип телевизията не разполага.

Черноморец веднага се опита да изравни, но се оголи отзад и така гостите едва не удвоиха своя аванс. В 8-ата минута само намесата на Йордан Тодоров пред голлинията предотврати изравнителен гол. 3 минути по-късно гостите не успяха да се възползват от неразчетено излизане на вратаря Янко Георгиев, въпреки че на върха на атаката бяха Лазаров и Камбуров. В 38-ата минута Камбуров проби по фланга при нова контраатака на гостите, но вратарят Георгиев пресече последния пас към Лазаров.

Най-чистото положение за Черноморец дойде в 44-ата минута, когато Данчо Господинов спаси удар на Амари от непосредствена близост. Нямаше време футболистът на Черноморец да обработва топката и опитният вратар се справи.

На другата врата Камбуров пропусна да покачи на втора греда, стреляйки с глава в аут.

Преди това Здравко Лазаров беше заменен заради контузия, а по-рано и Н’Дайе сякаш напусна принудително. През второто полувреме грубата игра зачести и Казнаферис отстъпи мястото си на подписалия през седмицата тунизиец с френски паспорт Белаид Аймен.

Междувременно веднага след подновяването на играта Локомотив създаде поредна опасност за вратата на Черноморец, но Гади реши да заложи на силата и прати топката във висините от непосредствена близост.

Домакините видяха, че не могат да пробият защитата на „черно-белите” и в 78-ата минута Манзоро потърси евтина дузпа след единоборство с Диего Ферересо в наказателното поле, но реферът не се хвана и извади картон на французина.

В края домакините се хвърлиха в последен опит за изравняване. Господинов обаче се справи с ударите на Траянов с глава и на Амари пред наказателното поле.

Камбуров получи поредна възможност при контраатака. Съдбата обаче беше решила, че днес голмайсторът с 9 попадения в челото на своеобразната листа не трябва да бележи и Георгиев блокира удара му от чиста позиция.

В добавеното време Гамаков прехвърли вратата на Локомотив и малко след това беше даден и последният съдийски сигнал на Станислав Ставров, който веднага беше нападнат от Димитър Димитров-Херо да дава обяснения.