2. - "А" група
  3. Стефан Генов: Двете принудителни смени ни объркаха плановете

Стефан Генов: Двете принудителни смени ни объркаха плановете

"Реферът можеше да прати Боли под душовете още в началото", каза треньорът на "моряците" след загубата с 2:3 от Черноморец

Наставникът на Черно море Стефан Генов заяви, че двете принудителни смени в мача с Черноморец от 23-и кръг на „А” група са повлияли за загубата с 2:3 при визата на „Лазур”.

Старши треньорът на „моряците” същото така изрази претенции към рефера Калин Людмилов, който според думите му, е трябвало да изгони нападателя на „акулите” Боли още в началото на двубоя.

„Определено двете принудителни смени нарушиха ритъма ни на игра и нашата концепция за целия мач”, сподели след двубоя Стефан Генов.

„Смятам, че имаше доста остри влизания в срещата и тук е моментът да кажа, че реферът можеше да прати Боли под душовете с 2 жълти картона още в началото на срещата, но не го стори.

Това обаче не омаловажава победата на Черноморец. Опитахме се да се противопоставим, но бяхме ограничени в кадрови ресурс.

Ние също имахме положения, но не бива да забравяме, че по-голямата част от първото полувреме играхме с 10 човека, тъй като Дончо и Росен Колев бяха извън игра за по 4-5 минути. Лошото е, че допуснахме грешки във фазата, в която сме най-силни – защитата, а това ни коства много.

Няма обаче от какво да се притесняваме, ние се притесняваме повече от отбори, които се затварят и само рушат играта, докато, видяхте че Черноморец се представи отлично и успя да разгърне своя потенциал.

Те бяха по-динамични във фаза атака, реализираха повече от нас и победиха.

Гледаме реално на нещата, но ние си знаем нашето ниво и възможностите… Определено можехме да имаме повече точки на този етап, но във футбола е така”, допълни опитният специалист.

Тунчев: Радва ме това, че държим ниво

"Днес изиграхме добър двубой до момента, в който ни налегна умората"

Керкез: Една грешка промени всичко

"Можехме да направим повече"

ЦСКА лети в петък за Варна

„Червените“ обявиха програмата до мача с Черно море

Арда пак би Ботев Пд и влезе в топ 6 (ВИДЕО)

Груба грешка на Там доведе до единствения гол и червен картон

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна! (ВИДЕО)

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение! (ВИДЕО)

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби