2. - "А" група
  3. Сурови глоби в Ботев (Пд)

Сурови глоби в Ботев (Пд)

Санкции за Божидар Васев и Жоел Чибамба

Ръководството на Ботев Пловдив показа, че няма да се церемони с нито един играч и ще санкционира сурово постъпки им по време на мачовете.

Шефовете са глобили халфа Божидар Васев заради глупаво изкарания червен картон в двубоя с Пирин Благоевград, спечелен с 1:0.

Полузащитникът се появи на смяна срещу орлетата при контузията на Старокин в 31-ата минута, но престоя само 5 минути на терена, след като първо репликира съдията, аслед това влезе грубо в краката на противников футболист.

За капак на всичко Васев влезе и в кратък спор с фенове на канарчетата на прибиране към съблекалнята. Въпреки че жълто-черните играха час с човек по-малко, те все пак стигнаха до трите точки, припомня "Тема спорт".

В Ботев Пловдив явно им е писнало от поведението на играчите по време на двубоите. Яловият до този момент нападател Жоел Чибамба, който беше привлечен при канарчетата с големи очаквания, ще отнесе финансовасанкция за несериозното си отношение в двубоя с Пирин Благоевград.

Таранът бе заменен в средата на второто полувреме под бурните освирквания на феновете, след като скъса нервите на всички с отиграванията си. До този момент Чибамба има 5 мача за жълто-черните без отбелязан гол.

НА ЖИВО: ЦСКА - Берое 0:0