3. Сватбата свири за пети път Левски - Лудогорец

Сватбата свири за пети път Левски - Лудогорец

Ивайло Стоянов се е забърквал в куп скандали около „сините" и „орлите"

Ивайло Стоянов ще ръководи дербито между Левски и Лудогорец в събота. Асистенти на Сватбата в двубоя ще бъдат Диан Вълков и Георги Дойнов, а допълнителни съдии зад вратите са Станислав Ставров и Ангел Баялцалиев.

Това ще бъде пето дерби между тези два отбора за съдията от Петрич. Чети ри от тях са за първенство и едно за Купата. Той ръководи първия сблъсък между два та отбора и през миналия сезон на „Лудогорец Арена".

Тогава Сватбата отмени гол на Денис Махмудов от Левски за несъществуваща засада. За това му „помогна" и страничният съдия, който размаха погрешно флага. Грешката стана в края на първото полувреме при резултат 0:0. След почивката Лудогорец победи с 2:0 с попадения на Марселиньо и Мисиджан.

Преди това Стоянов ръководи и драматичния полуфинал-реванш между двата отбора за Купата на България през 2015 година. Левски би  с  на „Герена" 1:0 с гол на Антонио Аниете в 90-ата минута. Десетина минути по-рано той отмени поради много спорен фаул попадение на „орлите", което можеше да реши крайния изход.

Месец по-късно Ивайло Стоянов свири и печалния за Левски финал за Купата срещу Черно море в Бургас завършил 2:1 за „моряците". И там не мина без грешки в двете посоки. Първо бе спестен червен картон на Борислав Стойчев преди почивката. В 117-та минута пък само той не видя 100-процентова дузпа за Левски за нарушение срещу Либан Абди.

В „А" група Сватбата е свирил и една победа с 2:0 за Лудогорец на „Герена" през есента на 2013-та. Тази среща премина без скандали.

Интересното е, че 60% от бригадата за съботния мач е същата, като на двубоя Левски-Лудогорец на 18 октомври миналата година. Тогава пак Стоянов бе главен Георги Дойнов асистент, а Станислав Ставров - допълнителен съдия.

Двубоят преди 10 месеца на „Герена" завърши 1:1. Като цяло Лудогорец има по-добри резултати от Левски при Сватбата. „Орлите" са с четири загуби от 16 шампионатни мача. Едната бе в Разград от Литекс с 2:4. В нея имаше бой и червени картони за Жуниньо Кишада и Николай Бодуров. Тогавашният треньор на Лудогорец Стойчо Стоев обаче скочи срещу Сватбата заради спестена дузпа за игра с ръка пред голлинията на Литекс. Лудогорец има още едно поражение от „оранжевите" при Стоянов. То е през есента на 2011-та в Ловеч с 1:2. Левски от своя страна има цели 9 загуби при този съдия включително и две от ЦСКА (1:3 и 0:3 през 2014 година).

Сватбата беше наказан след мача Черно море - Левски 1:1 на „Тича". Тогава той и помощникът му Веселин Мишев признаха гол от засада на Рене Михелич. А в 90-та минута в стремежа си за компенсация Стоянов не отсъди 100%-ва дузпа за Левски.

Тогава Еденилсон Бергонси тръшна с две ръце Жоао Силва в наказателното поле, но сигнал не последва.