2. - "А" група
  3. Търпелив Берое се поздрави с успех при домакинството си на Монтана (видео)

Търпелив Берое се поздрави с успех при домакинството си на Монтана (видео)

Давид Каядо Диас откри малко след почивката, а Емил Ангелов оформи в края резултат 2:0 над тима на гостите

Отборът на Берое се поздрави с успех с 2:0 над гостите от Монтана при домакинството си от 23 кръг на българската "А" група. Заралии демонстрираха по-висока активност в предни позиции през целия двубой, но успяха да материализират само две от положенията си. След ялово първо полувреме избраният от феновете за играч на месец март Давид Каядо откри в 54-та минута, а Емил Ангелов оформи крайното 2:0 около пет минути преди края на редовното време.

Началните секунди бяха белязани с по-активна игра на Берое и известен натиск пред пеналта на гостите. В 3-та минута обаче Монтана получи добър шанс за контраатака, като Димитър Илиев отне и комбинира добре с Луис Едуардо, който пробва да върне топката за двойно, но без успех.

Постепенно гостите изравниха с изявите си атаките на беройци. В 23-та минута и заралии стигнаха до добра ситуация, при която Емил Ангелов чудесно свали с глава центрираната на далечна греда топка, но нямаше кой да я засече за 1:0 във вратата на Монтана.

В 30-та минута Каядо и Ангелов пропиляха най-чистата ситуация до момента, след като бяха останали сами срещу стража на гостите Яначков. Каядо можеше да комбинира с Бабангида и да стреля, в крайна сметка реши да играе сам и сгреши, ощетявайки целия тим.

До почивката голове не паднаха, но втората част започна с интересна ситуация пред вратата на Монтана. Емил Ангелов бе на добра позиция и стреля, но след рикошет в защитник топката остана за вратаря Яначков. Три минути по-късно отново Ангелов бе на мястото на събитието и остро центрира от рамките на пеналта към Георги Андонов, който с пета не успя да засече, за да открие резултата.

В 54-та минута феновете на домакините успяха да си отдъхнат, тъй като техният клуб най-сетне поведе в резултата. По десния фланг Здравко Илиев демонстрира един от многото си пробиви и центрира, след което топката стигна до избрания за "Играч на феновете за месец март" Давид Каядо, който от точката на дузпата откри за 1:0.

Около десет минути по-късно гостите пропуснаха изключително чиста ситуация за гол. Резервата Борисов напредна по лявото крило и фалцово изведе Мичев на чиста позиция, но последният демонстрира много неточен шут, пропилявайки положението.

В 84-та минута много активният през целия двубой Емил Ангелов покачи на 2:0 след красиво попадение. Ангелов успя да се отскубне от защитниците на противника и елегантно прехвърли Яначков, слагайки край на интригата. До края нови чисти положения нямаше и беройци се поздравиха с успеха при домакинството си на Монтана, след което бяха изпратени с аплодисменти от публиката на стадион "Берое".