2. - "А" група
  3. ЦСКА - Черно море е финалът на "Албена Къп 2009"

ЦСКА - Черно море е финалът на "Албена Къп 2009"

Бивши играчи на ЦСКА носят победата на Черно с 2:1 над Локомотив (Мездра)

Черно море победи с 2:1 Локомотив (Мездра) в третия си мач от турнира в Албена и спечели група „B” на симпатичния турнир на морето. Така варненският отбор спечели правото да играе срещу ЦСКА на финала на състезанието в петък.

Даниел Георгиев и автогол в края на новия португалец в Локо (Мездра) – Симоеш, дадоха победата на „моряците”. За новака в „А” група точен бе Симонович в 53-ата минута.

Около 200 зрители посетиха мача, рефер на двубоя пък бе Димчо Радев. Срещата бе в духа на феърплея, като главният съдия показа само един жълт картон.

Двамата треньори изпробваха почти всички футболисти в съставите си, като направих общо 14 смени.

Черно море поведе с 38-ата минута, когато след тъч и несигурна намеса на защитата на Локо, топката попадна в Даниел Георгиев, който вкара за 1:0.

Локо отговори в началото на второто полувреме, когато след центриране на Симонович и грешка в защитата на варненци, кълбото мина покрай всички и в крайна сметка посети вратата на Илко Пиргов.

След редица смени Черно море успя да натисне съперника си, но пропусна няколко изгодни положения. Така се стигна до 85-ата минута, когато след удар на бившия кадър на ЦСКА Мирослав Манолов, топката рикошира в тялото на Симоеш и изненада Юлиан Левашки.

Преди това Черно море победи юношеския национален отбор до 19 г. с 4:0 и после напористия тим на Берое с 2:1.

ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Потвърдено: ЦСКА без Хайнц срещу Берое