2. - "А" група
  3. ЦСКА не оказа съпротива на Динамо (Киев), отнесе "тройка" (ВИДЕО)

ЦСКА не оказа съпротива на Динамо (Киев), отнесе "тройка" (ВИДЕО)

"Червените" приключиха с класическа загуба контролите в Испания

ЦСКА изигра слаб мач и загуби с 0:3 от Динамо Киев в последната си контрола от лагера в Испания. Преди това "червените" отстъпиха с 2:3 на Спарта Прага, победиха чешкия шампион Виктория Пилзен с 2:1, справиха се с китайския Шанхай Шенхуа (1:0), паднаха от Академия Пушкаш с 1:3 и направиха 1:1 с германския Бохум.

Головете за украинския гранд вкараха Циганков (3), Верчич (35) и Андрейевски (88).

Нестор Ел Маестро започна мача с юношата Матин Смоленски в средата на терена и Мауридес вместо Али Соу на върха на атаката. Бразизлецът обаче се представи разочароващо, което поставя доста въпросителни пред треньора преди подновяването на сезона.

На почивката в игра се появиха Лясков, Пинто и Тиаго. По-късно на терена влязоха Соу и Джеси. Представянето на ЦСКА се подобри значително през второто полувреме, но не помогна на тима да се спаси от загуба.

Контузия получи Стивън Перейра, който в 72-ата минута беше принудително заменен от Борис Секулич.
Украинците поведоха още в 3-ата минута, когато Циганков простреля Данте Стипица за 0:1. Три минути по-късно отново Циганков шутира опасно, но този път вратаря на "червените" спаси.

Близо половин час след началото ЦСКА можеше да изравни. Жоржиньо тръгна от центъра, елиминира трима футболисти на Динамо и подаде към Мауридеш, който продължи към Смоленски, но футболист на съперника се хвърли в кратката му и изчисти топката.

Динамо стигна до втори гол в 35-ата минута, когато Вербич намери пролука между бранителите на ЦСКА и се разписа с удар от около 11 метра.

След почивката "черевините" натиснаха, но вместо да вкарат, можеха да получат трети гол. В 53-ата минута Стивън Перейра направи решителен шпагат, а пък миг по-късно Стипица спаси изстрел на Кежидора.

Четвърт час преди края Али Соу овладя топката след грешка на Динамо при изнасянето на топката, но техничният му изстрел премина на сантиметри от горния десен ъгъл на съперниковата врата.

В 89-ата минута ЦСКА получи още едно попадение. Андрейевски беше точен от пряк свободен удар за 0:3.

ЦСКА - ДИНАМО КИЕВ 0:3

0:1 Циганков (9)
0:2 Вербич (35)
0:3 Андрейевски (88)

СТАРТОВ СЪСТАВ НА ЦСКА: 1. Данте Стипица, 2. Стойчо Атанасов, 5. Николай Бодуров (к), 25. Стивън Перейра, 11. Станислав Манолев, 16. Жанио Бикел, 15. Кристиян Малинов, 18. Мартин Смоленски, 7. Жоржиньо, 17. Енрике Рафаел, 9. Мауридес