2. - "А" група
  3. ЦСКА временно в тройката след класика в Любимец (+ВИДЕО)

ЦСКА временно в тройката след класика в Любимец (+ВИДЕО)

"Червените" спечелиха трета поредна победа в "А" група, Кировски с дебютен гол, след като подложи глава при шут на засмения Карачанаков

ЦСКА постигна трета поредна победа в „А” група, след като победи 10 от Любимец с 3:0 като гост в среща от 10-ия, междинен кръг на „А” група и временно се изкачи на 3-ото място в класирането. Новакът пропусна две чисти положения в първите минути преди да получи три безответни гола, дело на Чочев (23’), Марсиньо (40’) и Кировски (65’).

След неуспешния опит на Любимец, който нямаше победа в четири поредни мача, да поведе с рано, „червените” поеха нещата в свои крака и откриха чрез героя от дербито срещу Литекс Чочев преди домакините да останат с човек по-малко преди почивката, когато Величков извърши нарушение като последен в защитата. Марсиньо удвои с кандилка под гредата от свободния удар. През втората част събитията се развиваха значително повече в половината на Любимец и това даде възможност на Кировски да запише дебютния си гол за ЦСКА, с което бе оформено и класическото изражение на резултата.

Успехът е четвърти пореден за "армейците" във всички турнири. Освен това серията от мачове без загуба набъбна на 7.

Мачът започна бурно, като Любимец създаде две чисти положения до 10-ата минута. Първо Будинов пропусна 100-процентова възможност. Той премина последователно през Менди и Попов и излезе сам срещу Черни и вратата, но не успя да намери добре топката и я прати в аут. След това Дончо Атанасов бе изведен на стрелкова позиция малко по-вляво. Неговият удар беше във вратата, обаче в обсега на Черни, който отрази.

Постепенно ЦСКА започва да напипва ритъма си на игра и след няколко опита за голови удари, които се оказаха безуспешни, откри резултата. Това стана в 23-ата минута, когато Ивайло Чочев отклони отблизо центриране на Милисавлиевич в долния десен ъгъл.

„Звярът” Мамади Сидибе отвори възможност за изява на Християн Кировски, който не беше играл от равенството 1:1 с Локомотив, тъй като чернокожият нападател получи схващане и бе заменен точно преди първия половин час.

Македонецът обаче затвърди лошите впечатления, след като в 39-ата минута комично прати топката над вратата от непосредствена близост.

Той бе в основата на ключова ситуция в 39-ата минута, когато получи извеждащ пас, но бе задържан от последния в защитата Величко Величков и изкара червен картон на футболиста на Любимец.

От отсъдения свободен удар на границата на пеналтерията Марсиньо не остави шансове на Рашков с перфектен удар под гредата – 2:0.

ЦСКА започна напористо второто полувреме. В 48-ата минута Рашков отрази бомбен удар на Гъргоров от 30 метра, а минута по-късно Кировски направи първото си добро отиграване. 27-годишният футболист с гръб към вратата овладя центриране пред вратарското поле, повдигна си топката и опита ножичен удар, който обаче рикошира в защитник.

Второто полувреме премина изцяло в половината на Любимец. Третият гол беше само въпрос на време. Той падна в 65-ата минута с дейното участие на влезлия като резерва минута преди това Антон Карачанаков, който написа през седмицата, че „като не си желан, е по-добре да си тръгнеш”. Юношата на Пирин (Благоевград) се появи на терена във видимо добро настроение и пробва далечен удар, на пътя на който Християн Кировски подложи глава, за да отклони топката в горния десен ъгъл за 3:0. Това бе дебютен гол за македонеца с червената фланелка в официален мач.

До края Чочев пропусна да отбележи втори гол на своята сметка, а при една от редките атаки на Любимец шут от малък ъгъл на Антон Огнянов бе избит от Валентин Илиев.

Така ЦСКА събра 17 точки, за да се изкачи до 3-ото място преди мача между Литекс и Локо (Пд), които са с по 16 точки.