2. - "А" група
  3. В море от кал Миньор взе първа точка през пролетта след 1:1 с Монтана

В море от кал Миньор взе първа точка през пролетта след 1:1 с Монтана

Двата отбора откриха 18-ия кръг на „А” група с мъжки двубой на окаяния терен в Перник, който превърна срещата в гладиаторска битка

Отборите на Миньор (Перник) и Монтана завършиха наравно 1:1 в първия мач от 18-ия кръг на „А” група, който се игра на окаяния терен на стадиона в Перник. Първото полувреме предложи доста интересни моменти, две попадения и една греда, но през втората част футболистите на двата отбора се поизмориха от тежките условия и не успяха да повторят представянето си от първите 45 минути. Все пак Миньор търсеше победата до последния съдийски сигнал, но тя така и не дойде. В крайна сметка перничани спечелиха първата си точка за пролетта, след като загубиха в първите си два мача досега. Монтана пък игра с целта да спечели нещо от тежкото гостуване в Перник, както и стана.

Срещата започна с леко предимство на домакините от Перник, които се хвърлиха в атаки още от самото начало. Още в 3-ата минута Иванович бе близо до откриване на резултата, след като се хвърли на шпагат, отигра топката, но тя излезе в аут. Малко по-късно сърбинът опита удар от границата на полето, който обаче премина високо над вратата.

Първият точен изстрел в мача дойде в 22-ата минута, когато Митко Илиев стреля с глава от малкото наказателно поле, но Христо Иванов спаси без проблем. Минута по-късно обаче стражът на гостите вече нямаше какво да направи. При едно изпълнение на статично положение Иванович отклони към Илиев, който с премерен удар с десния крак вкара технично за 1:0. Останаха съмнения за засада, но все пак попадението бе зачетено.

Веднага след това Монтана можеше да изравни, но изстрел на Едуардо срещна напречната греда. В 32-ата минута пък Иванович центрира от ъглов удар, Цветков стреля силно с глава, но стражът на гостите се намеси брилянтно и спаси своя отбор от сигурен втори гол. Стигна се обаче до 41-ата минута, когато Монтана изравни при най-спорното положение в мача. Едуардо отклони една топка към Чипилов, който с едно докосване простреля Иванов за 1:1, но останаха съмнения, че бразилецът е играл с ръка при паса си към голмайстора Чипилов.

След почивката качеството на игра значително падна. Двата отбора се поизмориха от тежкия терен и головите ситуации напълно липсваха. Все пак Миньор бе по-активният тим на терена и непрестанно нападаше. Домакините обаче стигнаха до чисто положение едва в 74-ата минута, когато топката попадна в резервата Стоев, който стреля силно по диагонала с левия крак, но Христо Иванов отби неговия удар.

В последните минути на срещата Миньор наложи тотален натиск и натика отбора на Монтана в собственото му наказателно поле. „Чуковете” обаче стигнаха само до няколко разбърквания в полето на гостите, но не и до чисто положение. В крайна сметка резултатът остана непроменен и двата отбора взеха по една точка.

С нея Миньор вече има 27 точки в актива си и заема 7-ото място в класирането. Монтана пък е 11-и с 21 точки, на цели 9 от опасната зона.