2. - Англия
  3. Англия е световен шампион за юноши

Англия е световен шампион за юноши

Англичаните разгромиха Испания във финала до 17 г.

Националният отбор на Англия до 17 години триумфира на Световното първенство за юноши в Индия. "Трите лъва" победиха на финала състава на Испания с 5:2, след като наваксаха изоставане от 0:2 и донесоха титлата за своята родина.

Испанците поведоха в резултата в 10-та минута чрез Серхио Гомес. Възпитаникът на Барселона  удвои резултата в 31-та минута, осигурявайки аванс на "Ла Фурия". В края на първата част Райън Бреуслър върна едно попадение за англичаните.

През второто полувреме Англия сътвори пълен обрат. В 58-та минута Гибс-Уайт възстанови равенството, а Фил Фодън в 69-та изведе островитяните напред. Марк Гуехи в 82-та минута направи резултата 4:2, а в 88-та Фоден с втория си гол подпечата успеха на Англия.

По-рано днес третото място в турнира спечели Бразилия, побеждавайки Мали с 2:0