2. - Англия
  3. Англия не можа да пречупи Словакия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Англия не можа да пречупи Словакия (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Трите лъва” се класираха за 1/8-финалите след 0:0, опонентът им почти сигурно също ще продължи

Англия и Словакия не излъчиха победител в последния си мач от група „В” на Евро 2016.

След равенството 0:0 британците заеха второто място в крайното класиране и ще играят на 1/8-финалите, където обаче вероятно ще са и опонентите им, защото събраха 4 т. и почти сигурно ще са сред четирите отбора, заели трето място, които продължават напред.

Английският селекционер Рой Ходжсън направи цели шест промени в стартовия си състав спрямо предния мач, в който „трите лъва” надвиха победителя в групата Уелс с късен гол на Даниел Стъридж за 2:1.

Именно нападателят на Ливърпул бе една от рокадите на треньора, а капитанът Уейн Рууни седна на пейката, заедно с Хари Кейн, Деле Али, Кайл Уолкър, Дани Роуз и Рахим Стърлинг.

Двубоят на стадион „Жофроа Гишар” в Сент Етиен бе изгледан на живо от принц Уилям, а преди срещата фенове на двата отбора си спретнаха бой в Лион.

Самият мач започна вихрено и още в петата минута Натаниел Клайн центрира добре към пеналта, където Джеймс Варди засече от движение, но над вратата.

Словакия отговори с далечен удар, а не след дълго Стъридж имаше шанс, но не се възползва.

Първата добра възможност в срещата се откри пред Варди след четвърт час игра, когато голмайсторът на Висшата лига бе изведен сам срещу вратаря, но не съумя да го преодолее.

Матуш Козачик бе на висота и в 33-ата минута, когато Адам Лалана тества рефлекса му от десетина метра след хубав пробив на Клайн, ала стражът спаси с вещина.

В крайна сметка почивката дойде при нулево равенство, а малко след нея Крис Смолинг бе на път да сбърка фатално.

Бранителят върна прекалено леко с гърди към своя вратар, но Джо Харт се справи с трудната ситуация.

Отговорът на Англия бе светкавичен. Натаниел Клайн проби добре и стреля от малък ъгъл, но в тялото на вратаря.

Събитията бързо се пренесоха в другата половина и Владимир Вайс напредна, така че Харт отново трябваше да се намесва решително.

Междувременно на терена се появиха капитанът Уейн Рууни и младокът Деле Али, който бе на път да се разпише още с първото си докосване.

В 61-ата минута Хендерсън получи пас в наказателното поле и с центриране към далечната греда намери връхлитащия Али, чийто изстрел бе избит на голлинията от Мартин Шкъртел.

До края англичаните доминираха, но така и не намериха път към вратата, за да останат на второто място в крайното класиране на групата с пет точки.

Това означава, че те ще играят с отбора, заел втората позиция в група „F”, където са тимовете на Унгария (4 т.), Исландия (2), Португалия (2) и Австрия (1).

За играч на мача логично бе определен вратарят на словаците Матуш Козачик.

Де Бройне виси за дербито

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)