2. - Англия
  3. Апоел си тръгна с точка от "Стамфорд Бридж", но не стигна до Лига Европа

Апоел си тръгна с точка от "Стамфорд Бридж", но не стигна до Лига Европа

Челси и кипърският Апоел завършиха 2:2 в последния друбой от тяхната група в Шампионската лига. За англичаните този мач нямаше абсолютно никакво значение, тъй като те вече си бяха осигурили първото място в подреждането, но за гостите от Кипър мачът бе на живот и смърт, защото както се оказа, победата им даваше възможност да завършат трети в групата и напролет да играят в Лига Европа. Мечтата обаче не се сбъдна

Челси започна с доста резерви в състава си и двубоят не започна добре за тях. Още в 6-ата минута гостите организираха много интересна контраатака по дясното крило, при която Зевлаков бе изведен много добре с успореден пас срещу Рос Търнбул и не сгреши.

Само 13 минути по-късно обаче Микаел Есиен изравни с далечен удар, а след това Дрогба покачи на 2:1 със страхотен удар по земя в наказателното поле. Това смълча невероятната петхилядна агитка на гостите.

Все пак в 87-ата минута те стигнаха с изравнително попадение. Миросавлевич открадна една топка в центъра и след това хладнокръвно стигна до вратата и промуши топката между краката на Търнбул.

До края обаче време за нов гол нямаше и Апоел с три точки отпадна от евротурнирите като последния отбор в групата.

Челси – Апоел 2:2
0:1 - Зевлаков (6)

1:1 - Есиен (19)
2:1 - Дрогба (26)
2:2 - Миросавлевич (87)

Челси: Търнбул, Карвальо, Тери, Белети, Есиен (26 - Лампард), Джо Коул, Микел, Малуда, Жирков, Дрогба, Какута (73 - Борини);

Апоел: Хиотис, Пауло Жорже, Брьорсе, Морайс, Хакси (34 - Елиа), Пурсайтидес, Хараламбидис, Косовски (70 - Миросавлевич), Пинто, Микаел, Зевлаков (82 - Брешка);

Cyprus Апоел 6 0 3 3 4 7 −3 3

ОБЗОР: Ливърпул с класика до почивката, Тотнъм и Вила с обрати до 3:1 (ВИДЕО)

Луис Диас блесна с 2 бързи гола, резултати и класиране във Висшата лига

Гуардиола преди Арсенал: Сега не е важно

Де Бройне виси за дербито

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)