2. - Англия
  3. Арсенал - Манчестър Юнайтед 1:0 на полувремето

Арсенал - Манчестър Юнайтед 1:0 на полувремето

Арсенал води с 1:0 на Манчестър Юнайтед след 30 минути игра в дербито от 12-ия кръг на Премиършип. Голът за домакините бе дело на французина Самир Насри в 22-ата минута. Тогава Арсненал изпълни ъглов удар, а Бербатов не успя да изчисти с глава по най-добрия начин и топката попадна в Насри.

Арсенал води с 1:0 на Манчестър Юнайтед на полувремето в дербито от 12-ия кръг на Премиършип. Голът за домакините бе дело на французина Самир Насри в 22-ата минута. Тогава Арсненал изпълни ъглов удар, а Бербатов не успя да изчисти с глава по най-добрия начин и топката попадна в Насри. Той шутира мигновено с левия крак и за лош късмет на Ван дер Сар топката рикошира от крака на Гари Невил и попадна в мрежата - 1:0.

Двубоят започна по-добре за Бербатов и компания, които имаха шанса да поведат още във 2-ата минута. Те получиха правото да изпълнят непряк свободен удар в наказателното поле на Арсенал. Андерсон шутира в стената, а топката бе посрещната от Карик, чийтио удар мина покрай гредата на Алмуния. В 8-та минута Бербатов вкара топката в мрежата на Алмуния, но голът бе отменен поради засада. Юнайтед направиха атака отдясно, последва подаване към Джи-Сунг Парк, който я пропусна към Рууни. Английският национал шутира силно, а Алмуния изби право в краката на Бербатов, който обаче бе зад защитата на Арсенал.

След тези минути дойде ред и на домакините да осъществят няколко опасни атаки. Главно действяащо лице в тях бе Никлас Бендтнер, който изпусна с глава да насочи топката в мрежата на Ван дер Сар от непосредствена близост в 11-ата минута. Малко по-късно пък датчанинът се размина след центриране на Насри.

След гола във  вратата на Юнайтед, възпитаниците на Арсен Венгер започнаха да действат по-активно и направиха няколко бързи контраатаки. В една от тях близо до гола бе Тео Уолкът, чийто удар за малко не попадна в целта. Манчестър също имаха своите добри възможности, като при една атака в края на първата част Бербатов имаше претенции за дузпа, които бяха подминати от рефера   В друг случай Андерсон проби по левия фланг, но вместо да подаде към непокрития българин, стреля от малък ъгъл, но нямаше как да изненада от тази позиция стражa на домакините.

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)