2. - Англия
  3. Арсенал не допусна изненада срещу Бърнли (ВИДЕО)

Арсенал не допусна изненада срещу Бърнли (ВИДЕО)

Алексис Санчес блести при успех за Купата

Арсенал не допусна изненада срещу Бърнли и продължава в пети кръг в турнира за Купата на Англия. "Артилеристите" се наложиха с 2:1 на своя "Емирейтс".

Домакините откриха още в 19-ата минута, след като Алексис Санчес намери Калъм Чеймбърс, а той с чудесно изпълнение намери вратата за 1:0.

Само десетина минути след това обаче гостите отговориха подобаващо. Дариква се освободи от десния фланг и центрира за Сам Воукс, който с чудесно изпълнение с глава реализира за 1:1.

"Топчиите" не съумяха да сътворят нищо съществено в оставащите минути от първите 45, но веднага след почивката реализираха за втори път. В 53-ата минута точен бе Алексис Санчес.

Младокът Ивоби намери Чембърлейн, който центрира към откъсващия се Алексис и той прати по отличен начин топката в мрежата - 2:1.

В 63-ата минута Бърнли имаше шанс пак да изравни, но Косчиелни се намеси, за да предотврати това.

Алексис и Чембърлейн пропуснаха да вкарат за трети път за Арсенал и домакините можеше да бъдат наказани. Уолкът обаче пропусна в добавеното време.