2. - Англия
  3. Арсенал откри сезона на „Емиратс” с победа – 4:1 над Портсмут

Арсенал откри сезона на „Емиратс” с победа – 4:1 над Портсмут

Арсенал спечели втората си среща от началото на първенството във Висшата лига и първото си домакинство за сезона с ново убедително и резултатно представяне, този път срещу Портсмут. „Артилеристите” постигнаха комфортна победа с 4:1 над южняшкия тим, като два от головете станаха дело на мощният полузащитник Абу Диаби. Парижанинът се разписа в рамките на четири минути през първото полувреме.

Арсенал контролираше всичко на терена до първия гол, който падна в 18-ата минута. Страхотен пробив на Едуардо остави Уилсън да се чуди какво става. Хърватският нападател от бразилски произход пусна отличен пас към границата на наказателното поле, където топката бе засечена от Диаби.

Четири минути по-късно бранителите на Помпи бяха изядени от светкавична контраатака. Фабрегас изведе Ману Ебуе по дясното крило, който напредна в противниковата половина и центрира към парижанина, който нямаше право да пропусне да покачи за 2:0. Две минути по-късно Аршавин можеше да направи преднината класическа, след като се размина с подаване в близост до Дейвид Джеймс. В 37-ата минута Ван Перси затрудни максимално стражът на гостите, но секунди след това Портсмут върна един гол. При изсипана топка в пеналта на Алмуния испанецът като че ли очакваше топката сама да падне в ръцете му. Кабул се възползва от невниманието на русокосия вратар и с глава се разписа за 1:2.

Всички надежди на гостите обаче бяха потопени шест минути след подновяването на играта. Вилям Галас отбеляза нов комичен гол. Неговият колега Вермален се пребори да задържи топката в игра до гредата на Джеймс, пусна подаване към Галас, който трябваше единствено да засече кълбото. Французинът обаче отклони топката в главата си, но за радост успя да я прати зад гол линията. Голмайсторът на гостите Кабул се превърна в главен отговорник за четвъртия гол във вратата на своя страж. Ван Перси се възползва от грешка на 23-годишния французин и комбинира с Рамзи. Младият уелсец не се засуети и от близко разстояние вкара за 4:1. До края на срещата Утака имаше шанс да намали, след добро подаване на Пикионе, а в противниковия отбор Ван Перси не спря да търси първия си гол за сезона.

В крайна сметка до промяна в резултата не се стигна. След третия кръг, но с мач по-малко Арсенал запази първото си място с пълен актив от точки, докато Портсмут изглежда ще се настани трайно на последното място с три поредни загуби.

Арсенал - Портсмут 4:1
1:0 Диаби 18'
2:0 Диаби 24'
2:1 Кабул 38'
3:1 Галас 51'
4:1 Рамзи 68'

АРСЕНАЛ: Алмуния, Ебуе, Вермален, Галас, Гибс,Фабрегас (Рамзи, 46), Денилсон, Диаби, Аршавин (Мерида, 71), Ван Перси, Едуардо (Бендтнер, 71).

ПОРТСМУТ: Джеймс (Бегович, 75), Уилсън (Ванден Боре 69), Дистен, Кабул, Белхадж, Мокоена, Мълинс, Утака, Кранчар, Пикион, Кану (Нюджънт, 67).

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)