2. - Англия
  3. Арсенал разочарова феновете си с нов хикс (ВИДЕО)

Арсенал разочарова феновете си с нов хикс (ВИДЕО)

"Топчиите" не успяха да преборят Кристъл Палас у дома и бяха освиркани бурно от запалянковците

Арсенал допусна второ поредно равенство в Премиършип, след като завърши 1:1 срещу гостуващия тим на Кристъл Палас. В предния кръг „топчиите” направиха резултатно 3:3 с Уест Хем, а днес футболистите на Арсен Венгер отново не успяха да спечелят и бяха освиркани мощно от феновете на „Емирейтс”.

Домакините имаха пълно надмощие през първата част, но откриха резултата едва в добавеното време. Във втората минута на продължението Дани Уелбек центрира в пеналта на гостите, където  Алексис Санчес с красив прехвърлящ удар с глава откри резултата.

Алън Пардю направи три смени след почивката, които дадоха очаквания резултат. В 82-ата резервата Адебайор проби по левия фланг, след което върна към Боласие. Конгоанецът задържа добре и пробва удар от сериозна дистанция в близкия на Чех ъгъл, който обаче изненада вратаря и топката влетя в мрежата за 1:1.

Във финалните минути Палас дори имаше възможност да грабне трите точки, но Адебайор не се справи добре в предни позиции в добавеното време.