2. - Англия
  3. Астън Вила прекърши коравия тим на Кристъл Палас - 3:1

Астън Вила прекърши коравия тим на Кристъл Палас - 3:1

Реферът отсъди три дузпи - две в полза на домакините и една за гостите, Стилиян Петров не игра за бирмингамци

Астън Вила победи с 3:1 Кристъл Палас в преиграването на мача между двата отбора от 5-ия кръг на турнира ФА Къп. Така бирмингамци се класираха за четвърфиналната фаза на турнира, където съперник на водения от Мартин О’Нийл тим ще бъде отборът на Рединг.

Българският национал Стилиян Петров не взе участие в мача, за да бъде запазен за предстоящия в неделя финал за Карлинг къп. Агбонлахор откри резултата в края на първото полувреме, а през втората част зрителите на „Вила парк” видяха още три гола, като и трите попадения бяха от дузпи. Първо Амброуз изравни за „орлите”, но с два гола от бялата точка на Джон Карю, Астън Вила се класира на четвъртфинала.

Домакините можеха да открият резултата още в 7-ата минута, след като Ашли Йънг проби по лявото крило и центрира към Джон Карю, но ударът на норвежеца попадна право в ръцете на Сперони. Шест минути след това Амброуз центрира остро в полето на бирмингамци, но вратарят Гузан внимаваше и улови. В 16-ата минута Габриел Агбонлахор нахлу в полето на Кристъл Палас и стреля силно, но Сперони с много хубав рефлекс успя да избие.

В 29-ата минута Милнър центрира успоредно на голлинията, но Карю не успя да стигне до топката и да я прати във вратата на гостите. Десетина минути по-късно англичанинът Милнър изпусна невероятен шанс да открие резултата, след като неговият удар от границата на полето бе спасен с мъка от Сперони. В 42-ата минута обаче натискът на Астън Вила се увенча с успех. След центриране от корнер, Агбонлахор се пребори с персоналния си пазач и с глава откри резултата.

Гостите започнаха много активно второто полувреме, а Дарън Амброуз на няколко пъти застраши вратата на домакините. В 64-ата минута Агбонлахор влезе в полето на гостите и стреля, но Сперони се намеси чудесно и отрази удара му. Три минути по-късно Ашли Йънг стреля опасно, а вратарят на Кристъл Палас с мъка изби в корнер.

В 72-ата минута Уорнък повали Алън Лий в наказателното поле на Астън Вила и реферът отсъди дузпа в полза на гостите. 11-метровият наказателен удар бе превърнат в гол от Амброуз, който даде надежда на „орлите”, че ще успеят да докарат мача поне до продължения.

В 76-ата минута Ашли Йънг центрира много хубаво в малкия пеналт, но Ричард Дън от 3-4 метра не успя да прати топката във вратата, а стреля над нея. Четири минути по-късно Агбонлахор намери в полето Джон Карю, норвежецът се обърна, но точно преди да стреля бе фаулиран от Лоурънс. Реферът не се поколеба и посочи бялата точка. Зад топката застана именно Карю, който с много силен изстрел под гредата отново изведе Астън Вила напред в резултата.

В 87-ата минута Даунинг стреля много силно от дъгата, но Сперони за пореден път в мача се намеси много добре и изби. Само минута по-късно Лоурънс направи поредната си глупост в мача, след като за втори път фаулира Джон Карю в наказателното поле. Реферът отново посочи бялата точка, а норвежецът бе безпогрешен от 11-метровия наказателен удар – 3:1.

Така на четвъртфинала Астън Вила ще се изправи срещу Рединг, а в неделя воденият от Мартин О'Нийл тим ще се изправи срещу Манчестър Юнайтед във финала за Карлинг Къп.

Астън Вила – Кристъл Палас 3:1
1:0 Агбонлахор (42’)
1:1 Амброуз – дузпа (73’)
2:1 Карю – дузпа (81’)
3:1 Карю – дузпа (89’)

Астън Вила: Гузан, Л. Йънг, Куелар, Дън, Уорнок, А. Йънг, Милнър, Делф (76' Сидуел), Доунинг, Карю, Агбонлахор

Кристъл Палас: Сперони, Клайн, Дейвис, Лоурънс, Бътърфийлд, Карл (83' Комли), Дери, Ерти, Данс (90' Джилали), Лий (90' Андрю), Амброуз

Жълти картони: Клайн, Лорънс (Кристъл Палас)

Стадион:
„Вила парк”, 31 847 зрители

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)