2. - Англия
  3. Астън Вила с лесен успех срещу Палас, изпревари Тотнъм (ВИДЕО)

Астън Вила с лесен успех срещу Палас, изпревари Тотнъм (ВИДЕО)

Тимът от Бирмингам игра цяло полувреме с човек по-малко

Астън Вила постигна трета победа в последните си четири мача от Висшата лига. Тимът спечели с 3:0 домакинството си на Кристъл Палас, въпреки че игра цялото второ полувреме с човек по-малко. Траоре и Хаус вкараха головете за бирмингамци, които измести Тотнъм от шестото място. Двата тима имат по 25 точки, но Вила е с по-добра голова разлика. Палас остава на 12-а позиция с 18 т.

Домакините притиснаха съперника си още от първите минути и попадението не закъсня. Шест след началото тимът от Бирмингам вече водеше с 1:0. След чудесна атака топката попадна в Бертранд Траоре, който на празна врата не сбърка.

В 26-ата гостите имаха претенции за дузпа. Патрик ван Анхолт падна в наказателното поле. След намесата на ВАР, наказателен удар не последва. В последната минута от редовното време на първата част Вила остана с човек по-малко. Тайрън Мингс бе изгонен за втори жълт картон.

След почивката Палас опита да се върне в мача. Астън Вила обаче се представи брилянтно на контраатака. Домакините дочакаха своя момент в 66-ата минута. Тогава след разбъркване в наказателното поле Кортни Хаус се оказа най-съобразителен и реализира за 2:0.

Образцова контраатака в 76-ата минута, минала през Джак Грийлиш завърши с пас на Оли Уоткънс към Анвар Ел-Гази, който препарира вратаря на Палас за 3:0.

Разследват ухапване на футболист в Англия (ВИДЕО)