2. - Англия
  3. Астън Вила шокира Норич с 4 гола за 16 минути (ВИДЕО)

Астън Вила шокира Норич с 4 гола за 16 минути (ВИДЕО)

Кристъл Палас се пребори за точка на гости на Суонзи

Астън Вила се отдалечи от зоната на изпадащите с убедително 4:1 над Норич в 28-ия кръг на Висшата лига. До 25-ата минута бирмингамци губеха на своя „Вила парк”, но 4 гола до почивката осигуриха трите точки.

Александър Тонев не беше в групата на Вила, а домакините спряха серията от три мача без успех в шампионата пред над 30 000 души.

Още в 3-ата минута Норич поведе. Гари Хупър нахлу в наказателното поле и  върна за Уес Хулахън, който на празна врата, но не се зарадва, защото беше пред трансфер във Вила през зимата.

Домакините обаче изравниха в 25-ата минута с много красива задна ножица на Бентеке, който укроти на гърди пас на Рон Влаар и атрактивно заби под гредата.

Само две минути по-късно Ашли Уестууд центрира, Бентеке с тяло пребори Басонг и после с глава осъществи обрата – 2:1.

Още 10 минути изминаха и Вила вкара нов гол. Агбонлахор подаде за Вайман, който намери Бакуна, холандецът направи финт и с левия крак прецизно прати до гредата за 3:1.

Още 4 минути по-късно Фабиан Делф центрира ниско за Агбонлахор, но Басонг в опита си да изчисти си вкара автогол – 4:1.

През втората част голове не паднаха и Вила записа ценни три точки.

Астън Вила има 31 точки на 11-то място, а Норич е 15-ти с 28.

Кристъл Палас се пребори за точка при гостуването на Суонзи – 1:1.

След чудесна комбинация на „лебедите” в 25-ата минута, Леон Бритън пусна за Де Гузман, който се измъкна и отблизо простреля вратаря Сперони за 1:0.

На почивката Глен Мъри се появи в игра за Кристъл Палас и именно той почти сам спечели точка за гостите.

10 минути преди края той се пребори за изритана напред топка, отне от излезлия да чисти Мишел Ворм и Чико Флорес го събори в пеналта. Последва директен червен картон за испанския бранител, а Мъри отлично намери горния десен ъгъл от бялата точка за 1:1.

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)