2. - Англия
  3. Астън Вила спечели дербито на Мидландс срещу Уест Бромич, Стилиян Петров с цял мач

Така с този успех момчетата на Мартин О’Нийл се изкачиха на 3-то място с актив от 41 точки, 3 повече от четвъртия Манчестър Юнайтед, но „червените дяволи” имат цели 3 мача по-малко. Уест Бромич пък остана на последното 20-о място с актив от едва 18 точки.

Отборът на Астън Вила спечели с 2:1 дербито на областта Мидландс срещу тима на Уест Бромич в първия мач от 21-ия кръг на английската Висша лига. Българинът в състава на Вила Стилиян Петров игра цял мач и помогна на своя отбор да запази резултата.

Срещата започна с домакински натиск и още в 16-ата минута резултатът бе открит. Бившият футболист на Уест Бромич Къртис Дейвис се бе включил в атаката на Вила и засече с глава центриране на Джеймс Милнър. Ударът на бранителя бе добре насочен в долния десен ъгъл и не остави никакви шансове за вратаря на гостите Скот Карсън – 1:0. Момчетата на Мартин О’Нийл продължиха да натискат и можеха да стигнат до нов гол, но пропуски направиха Агбонлохор и Ашли Йънг. Все пак втория гол падна минута преди почивката, а неговият автор изненадващо бе бившият вратар на Вила Скот Карсън. Агбонлохор проби добре отляво и пусна топката по земя в наказателното поле, Карсън плонжира, но вместо да я улови, я прати за втори път в своята мрежа – 2:0.

През втората част събитията на терена леко се промениха. Гостите стигнаха до гол още в 49-ата минута, когато Беднар свали топката с глава към Морисън, който финтира бранител на домакините и прати топката в мрежата на Брат Фридел. Тръгнал да изравнява резултата, Уест Бромич се поотвори и това даде добри възможности за контраатаки на домакините, при които Агбонлохор и Йънг обаче не успяха да се разпишат. Карсън поправи на няколко пъти своята грешка, спасявайки удари на Агбонлохор, Сидуел и Бари. В самия край на срещата Уест Бромич опита тотален натиск, но отбраната на Астън Вила, подпомагана сериозно от Петров и Бари, се справи и по този начин Вила запази победата.

1:0 Дейвис 16'
2:0 Карсън (авт.) 44'
2:1 Морисън 49'

Астън Вила: Фридел, Рио-Кокър, Лаурсен, Дейвис, Люк Йънг, Сидуел (Куеляр), ПЕТРОВ, Бари, Милнър, Агбонлохор, Ашли Йънг

Уест Бромич
: Карсън, Олсон, Хофкенс, Барнет, Робинсън, Морисън (Брънг), Корен, Гриининг, Валеро (Ким), Симсън, Муур (Беднар)

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)