2. - Англия
  3. Астън Вила укроти "черните котки" - 2:0

Астън Вила укроти "черните котки" - 2:0

Капитанът на Вила Стилиян Петров игра цял мач

Отборът на Астън Вила победи като гост Съндърланд с 2:0 в среща от 17-ия междинен кръг на Премиършип. Цял мач за бирмингамци записа българският национал Стилиян Петров, като капитанът на Вила се отчете с един опасен изстрел през първата част. Двубоят на стадион "Стейдиъм ъф лайт" бе много динамиче, като домакините определено владееха инициативата, но нападателите на "черните котки" нямаха шанс. Попаденията за водения от Мартин О'Нийл тим пък бяха дело на Емил Хески и Милнър.

Срещата започна с лек домакински натиск, като острието на Съндърланд Дарън Бент сътвори няколко опасни ситуации пред вратата на Фридъл. В 10-ата минута Хендерсън изпълни много остро ъглов удар, топката се насочи към горния ляв ъгъл на врата на гостите, но за съжаление на младока на Съндърланд коженото кълбо срещна гредата. Шест минути по-късно Доунинг стреля опасно от пряк свободен удар, топката среща напречната греда, а при добавката Уорнок стреля в аут. В 24-ата минута Ричърдсън проби мощно по крилото и центрира в малкия пеналт, но Фридъл отново бе заел добра позиция и улови топката.

Буквално в ответната атака гостите откриха резултата. Милнър изведе Хески очи в очи с Фулоп и за нападателя не бе проблем да пусне топката покрай вратаря за 0:1. В 31-ата минута Ричардсън стреля от воле, но кълбото бе избито. То обаче попадна в краката на Търнър, но Уорнок със самопожертвователна намеса успя да избие. Домакините претендираха, че бранителят на гостите е нарушил правилата, но реферът даде знак играта да продължи. Седем минути по-късно Стилиян Петров стреля от 30-ина метра, но топката мина на сантиметри покрай вратата на Фулоп.

Втората част отново започна с осезаем игрови превес на играчите на Съндърланд. В 50-ата минута Бент отклони топката с глава към Рейд, който стреля от 12 метра, но ударът му мина покрай десния страничен стълб на Фридъл. Осем минути по-късно Ашли Йънг преодоля двама бранители на Съндърланд и стреля покрай левия страничен стълб на Фулоп.

В 61-ата минута играчите на Астън Вила нанесоха втория си удар в мача. Милнър овладя топката в центъра на терена и стреля от 30-ина метра, а Фулоп само изгледа влизащата във вратата му топка – 0:2. След попадението домакините се хвърлиха с всички сили да изравняват, но атаките им бяха хаотични и бранителите на бирмингамци се справиха с набезите на „черните котки”. В 68-ата минута удар с глава на Бент мина покрай вратата на гостите, а две минути по-късно опасно центриране на Рейд бе избито от Фридъл.

В 78-ата минута Рейд намери пролука в отбраната на Астън Вила и стреля от 25 метра, но за негово съжаление топката мина над вратата. Само минута по-късно Кана остави съотборниците си с човек по-малко, след като получи втори жълт и респективно червен картон. До края на мача резултът остана непроменен и в крайна сметка тимът на Астън Вила се поздрави с трите точки.

Съндърланд – Астън Вила 0:2
0:1 Хески (24’)
0:2 Милнър (81’)

Съндърланд: Фулоп, Новотски, Търнър (82’ Менсах), Да Силва, МакКартни, Хендерсон (71’ Катермол), Кана, Ричардсън, Рейд, Бент, Джоунс (82’ Бардсли)

Астън Вила: Фридъл, Л. Йънг, Куелар, Дън, Уорнок, А. Йънг, Петров, Милнър, Доунинг, Хески, Агбонлахор (90' Сидуел)

Жълти картони: МакКартни, Кана (Съндърланд); Милнър (Астън Вила)

Червени картони: Кана (Съндърланд)

Стадион: „Стейдиъм ъф лайт”

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)