2. - Англия
  3. Бенитес притеснен от Бенфика

Бенитес притеснен от Бенфика

Мениджърът на Ливърпул Рафаел Бенитес предупреди своя отбор, че Бенфика е доста труден за отстраняване съперник, след като жребият за четвъртфиналите на Лига Европа отреди мърсисайдци да се изправят именно срещу лисабонските „орли”. Двата тима се срещнаха на осминафинал в Шампионската лига през 2006 година, когато португалците триумфираха с общ резултат 3:0 от двата мача. Точно 4 години по-късно Ливърпул има шанс за реванш, но според Бенитес той няма да дойде никак лесно.

„Знаем, че Бенфика е добър отбор, играли сме с тях в Шампионската лига. Това е огромен клуб, който получава страхотна подкрепа от своите фенове, ще бъде тежък мач в Лисабон”, заяви Бенитес пред официалния сайт на Ливърпул.

„Към момента те са лидери в португалския шампионат и наистина играят страхотен футбол. Познавам добре част от техните футболисти – Аймар, Савиола, Луис Гарсия, всички те разполагат с много качества. Добрата новина е, че вторият мач играем на „Анфийлд”. Знаем как да се представяме у дома и сме уверени, че можем да стигнем полуфинал”, завърши Бенитес.

ОБЗОР: Ливърпул с класика до почивката, Тотнъм и Вила с обрати до 3:1 (ВИДЕО)

Луис Диас блесна с 2 бързи гола, резултати и класиране във Висшата лига

Гуардиола преди Арсенал: Сега не е важно

Де Бройне виси за дербито

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)