2. - Англия
  3. Бент донесе първа победа на Вила за годината с дебютен гол срещу „гражданите” (видео)

Вила би Манчестър Сити с 1:0 и се измъкна от опасната зона, Стилиян Петров бе заменен в края

Английският национал Дарън Бент, който само преди два дни парафира контракт с тима на Астън Вила, дебютира с гол на „Вила Парк” и така донесе минимален успех на водения от своя български капитан Стилиян Петров тим срещу гостуващия Манчестър Сити.

Така, пристигналият в Бирмингам с рекордна за тима сделка бивш нападател на Съндърланд показа, че е изключително силен в своите дебюти, след като се разписа в първите си мачове с екипите на Чарлтън и „черните котки”, а сега стори същото и с фланелката на "винените".

На 18-милионното ново попълнение му бяха нужни точно 18 минути, за да запише името си сред голмайсторите на „Вила Парк”.

Нападателят отбеляза, след като Ашли Уънг стреля силно, а стражът на гостите от Манчестър Джо Харт успя само да избие топката, която попадна в краката му и той я промуши под плонжа на вратаря.

След попадението Манчестър Сити логично се изнесе в предни позиции и определено имаше териториално преимущество, но почивката дойде при минимален аванс в полза на „винените”.

След паузата „гражданите” отново натиснаха и създадоха впечатляващите 26 голови положения през целия двубой, но показаха, че трудно обръщат мач, който губят на почивката и не успяха да сторят това за първи път от април 1995-а година насам.

В 84-ата минута пък се доказа поговорката, че „у дома и керемидите помагат”, след като последна преграда пред изравнително попадение в полза на Сити се оказа гредата.

Десният страничен стълб спаси домакините, след като удар на Найджъл де Йонг рикошира в тялото на Кларк и топката не влезе в пазената от Брад Фридъл врата.

Непосредствено след ситуацията Сити бе близо до изравняване още на два пъти, но удари на Коларов не попаднаха в целта.

В 88-мата минута наставникът на домакините Жерар Улие реши да извади своя български капитан Стилиян Петров, който се представи на познатото високо ниво и оперираше отлично в средата на терена, но сякаш поотпадна физически в края на срещата и бе заменен от Рио-Кокър.

Тактическият ход на французина донесе очаквания резултат и играта на Сити се накъса, в резултат на което неговите възпитаници записаха първа победа през 2011-а година и се измъкнаха от опасната зона, благодарение на 25 точки в своя актив.

Манчестър Сити пък загуби втората си позиция във временното класиране и вече изостава с точка от Арсенал, като има и мач повече от „артилеристите”.

Стартови състави:

Астън Вила: Фридъл, Кюелар, Колинс, Дън, Кларк, Даунинг, Йънг, Албрайтън, Петров (’88 Рио-Кокър), Бент;

Манчестър Сити: Харт, Боатенг, Коло Туре, Компани, Коларов, Бари (’57 Джонсън), Яя Туре, Де Йонг, Силва, Джеко, Тевес;

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)