2. - Англия
  3. Бодуров с първа победа в Чимпиъншип

Бодуров с първа победа в Чимпиъншип

Българският национал с 90 минути при 2:1 над Бирмингам, Димитър Евтимов с цял мач за Мансфийлд

Българският защитник Николай Бодуров игра отново пълни 90 минути за Фулъм, а лондончани най-после се поздравиха с шампионатна победа. Котиджърс се наложиха с 2:1 като гости над Бирмингам в среща от 9-ия кръг на Лига Чимпиъншип. Фулъм изоставаше с 0:1 до почивката благодарение на гола на Дейвид Котърил в 38-ата минута.

Той получи топката извън наказателното поле от Калъм Райли и с нисък удар с десния крак прати топката в мрежата на вратаря Маркус Бетинели. В 63-ата минута Николай Бодуров, който игра много добре днес, можеше да се разпише. Негов удар след центриране от дясно мина на сантиметри край гредата. Но секунди по-късно Тим Хоогланд изравни след подаване на Фернандо Аморебиета.

Уго Родайега донесе успеха на Фулъм в 71-ата минута при пробив в наказателното поле и от 6 метра не сбърка. С тази победа Фулъм събра 4 точки и се придвижи от 24-о на 23-о място, като на последната позиция се установи Блекпул, който отстъпи на собствен терен на Норич с 1:3 и има едва 2 точки. Бирмингам е точно над чертата- на 20-о място със 7 точки. В Лига 2 имаше още едно българско участие.

Димитър Евтимов пази на вратата на Мансфийлд, който отстъпи с 0:3 при гостуването на Стивънидж Бъро в 10-ия кръг. Домакините от Стивънидж вкараха два бързи гола в 3-ата и в 5-ата минута, а 7 минути преди края оформиха окончателния резултат. След това поражение Мансфийлд е спокоен в средата на четвърта дивизия- 11-о място с 15 точки, а съперниците им от днес са 13-и с 14.