2. - Англия
  3. Брюж подчини Брага в Португалия (видео)

Брюж подчини Брага в Португалия (видео)

Бирмингам удари словенци като гост

Белгийският Брюж постигна втора победа в групите на Лига Европа, след като днес надви с 2:1 като гост Спортинг Брага. Успехът дойде по изключително драматичен начин, след като португалският тим успя да поведе в началото на втората част. Брюж обаче направи пълен обрат и по този начин спечели трите точки.

Първата част не предложи попадения, но домакините бяха тимът, който по-упорито търсеше гола. Усилията на Брага бяха възнаградени в 53-ата минута, когато резултатът бе открит чрез попадение на Барбоса. Брюж обаче не се предаде и изравни в 71-ата минута, като автор на гола за 1:1 бе Акпала. Крайното 1:2 бе оформено в даденото от главния съдия продължение на първата част, когато Донк донесе победата на белгийците.

След успеха Брюж има 6 точки и е лидер в група „Н”. Брага заема 2-ата позиция с 3 пункта.

Бирмингам, който се състезава във второто ниво на английския футбол – Чемпиъншип, но участва в Лига Европа заради триумфа си в турнира за Купата на Лигата през миналия сезон, пък победи с 2:1 като гост словенския Марибор.

Домакините водеха на почивката на мача благодарение на гола на Волас, който се разписа малко преди да изтече първият половин час игра. През втората част бирмингамци достигнаха до обрата. Първо Бърк се разписа в 64-ата минута, а второто попадение бе дело на Елиът в 79-ата.

Така Бирмингам взе първи точки в груповата фаза и заема 3-ото място във временното подреждане с 3 пункта. Марибор е последен и до момента е с 2 поражения.

Разследват ухапване на футболист в Англия (ВИДЕО)