2. - Англия
  3. "Чайките" полетяха към четвъртия кръг за Купата

"Чайките" полетяха към четвъртия кръг за Купата

Взе дербито на южния бряг

Брайтън победи Кристъл Палас с 2:1 на южния бряг за Купата на ФА в едно от най-ожесточените дербита в английския футбол.

"Чайките" поведоха с хубав гол на Дейл Стивънс, който реализира със силен шут в 25-та минута след пас на Езекиел Скелото.

В 69-та минута обаче Бакари Сако заглуши хилядите по трибуните с фантастичен гол. Ударът му от далечно разстояние по земя бе много силен и точен.

В 73-та минута Сам Балдок от домакините удари греда, а 10 минути по-късно отново той пропусна и сам срещу вратаря.

Победният гол падна в 87-та минута, а негов автор стана Глен Мъри. Нападателят се възползва от пас с глава на Уве Хюнемайер.

Попадението бе заслужено, тъй като "чайките" бяха по-добрият отбор на терена в повечето време от срещата.

Тя беше първата в историята на английския футбол, в която съдията можеше да използва видео повторенията. Андре Маринър обаче не се възползва от това.

Брайтън ще гостува на Мидълзбро в четвъртия кръг на турнира.