2. - Англия
  3. Челси изпусна Фулъм на "Крейвън Котидж" в мач номер 3000 на тима в елита на Англия

Челси завърши 2:2 с Фулъм в юбилейната среща номер 3000 на тима в елита на английския футбол. Мачът бе от 20-ия кръг на Висшата лига и се игра на стадион "Крейвън Котидж" в Лондон. Челси водеше в резултата с 2:1 до 89-та минута, когато американецът Клинтън Демпси изравни и хвърли в екстаз феновете на Фулъм. За Челси все пак остана утехата, че завърши 2008 година без загуба на чужд терен.

Челси завърши 2:2 с Фулъм в юбилейната среща номер 3000 на тима в елита на английския футбол. Мачът бе от 20-ия кръг на Висшата лига и се игра на стадион "Крейвън Котидж" в Лондон. Челси водеше в резултата с 2:1 до 89-та минута, когато американецът Клинтън Демпси изравни и хвърли в екстаз феновете на Фулъм. За Челси все пак остана утехата, че завърши 2008 година без загуба на чужд терен. Символичните домакините от Фулъм направиха едно прилично първо полувреме и с играта си през него показаха, че не заслужават да загубят.

Фулъм наложи традиционния домакински натиск и първото попадение за тима не закъсня. В 10-ата минута отличният в този мач Клинтън Демпси изведе домакините напред в резултата. В първите 30-на минути футболистите на Челси показаха безидейна игра и с нея се виждаше, че не заслужават да вземат нещо от тази среща. По интересните положения дойдоха след влизането на игра на Никола Анелка, който в 30-ата минута замени контузилия се Флоран Малуда. Още в същата минута Нико проби отдясно и изпробва силен шут, който обаче бе спасен от отличния в този мач Марк Шварцер. Само няколко минути по-късно Франк Лампард също си изпробва късмета, но ударът му не бе точен. Замора пропусна в 38-ата минута да удвои резултата за домакините след втората опасна ситуация пред вратата на Чех за първото полувреме. Гостите от Челси пропуснаха да изравнят в 43-ата минута, когато Лампард не успя да вкара коженото кълбо в мрежата на Марк Шварцер.

През второто полувреме играчите на Челси играха далеч по-добре и с играта си показаха, че заслужават да постигнат обрат в мача, което малко по-късно направиха. В 51-ата минута Джо Коул центрира към Дидие Дрогба, Шварцер излезе напред и отби топката, като в ситуацията се сблъска със съотборника си Хюз,. От грешката на вратаря се възползва Франк Лампард, който навлезе отдясно и вкара коженото кълбо в опразнената врата. В 60-ата минута дойде първата сериозна опасност за Чех, след като защитникът на Фулъм Джон Пейнтсил изпробва удар от 20-на метра, но топката не попадна в очертанията на вратата на Чех. В 72-ата минута Франк Лампард вкара второто си попадение в мача след пряк свободен удар. Натискът на Челси продължи и Шварцер трябваше да отразява удари на Анелка и Лампард. Шокът за тима на Сколари дойде в 89-ата минута, когато Клинт Демпси засече с глава центриране на Саймън Дейвис отдясно и изравни резултата. В ответната минута Лампард можеше да донесе победата на Челси, но ударът му бе париран.

След този мач Челси заема 2-то място в класирането с актив от 42 точки, като е на 3 точки от лидера Ливърпул.