2. - Англия
  3. Челси надви Рейнджърс в приятелска среща с 3:1

Челси надви Рейнджърс в приятелска среща с 3:1

Шотландците откриха резултата с ранен гол, но след това "сините от Лондон" поеха контрол над двубоя

Челси победи Рейнджърс в приятелска среща с 3-1. След доброто начало на срещата за шотландците и ранният гол,който отбелязаха, футболистите на Андре Вияш-Боаш се "събудиха" и обърнаха развоя на мача.

Още в седмата минута центриране на Стивън Нейсмит намери на задната греда Никич Йелавич, който с глава прати топката зад Петър Чех. Но само в рамките на 8 минути, Челси вече водеше в резултата. Автор и на двете попадения бе Даниел Стъридж. В 22-рата минута нападателят на Челси се възползва от не добре изчистена топка пред вратата на Рейнджърс и изравни резултата. В 30-тата Стъридж накара МакГрегър да вади топката от мрежата си за втори път и така изведе отбора на Челси напред в резултата. Така завърши и първото полувреме.

С началото на второто полувреме Андре Вияш-Боаш направи няколко промени в състава си. На терена се появиха Дрогба, Малода и Анелка. Точно две от смените направиха така че резултатът да стане 3-1 в полза на "сините". Комбинация между Дрогба и Малода доведе нещата до трети гол във врата на Рейнджърс, а французинът бе автор на попадението. В последната минута от срещата Дрогба изпълни един от своите специалитети от пряк свободен удар. Но топката не порази вратата на МакГрегър за четвърти път. И след този удар всичко свърши. Краен резултат: Рейнджърс 1-3 Челси.

Разследват ухапване на футболист в Англия (ВИДЕО)