2. - Англия
  3. Челси огорчи Шиърър в дебюта му начело на Нюкасъл

Челси огорчи Шиърър в дебюта му начело на Нюкасъл

Челси остана в борбата за титлата в Премиършип, след като победи Нюкасъл с 2:0 на „Сейнт Джеймсис Парк” в дебюта на Алън Шиърър начело на клуба направил го легенда в английския футбол.

Лондончани бяха по-тактически подготвеният отбор и заслужено взеха три точки след голове на Лампард (56’) и Малуда (65’). „Свраките” изиграха добро първо полувреме под ръководството на Шиърър, но грешка на Колочини наклони везните в полза на Челси. Първата част бе равностойна, а домакините се бяха добре окомплектовали в защита и средата на терена, не давайки на скъпата халфова линия на гостите да гради опасни атаки. Единственият по-добър шанс за гол се откри пред Анелка, чийто удар обаче в последния момент бе избит в корнер.

Втората част започна отново с териториално предимство за Челси, което даде резултат в 56-ата минута. Тогава аржентинският защитник Колочини загуби топката, тя се озова в Анелка, след чийто удар топката рикошира в защитник и се отби в напречната греда, за да отиде към Лампард, който с глава нямаше проблеми да я прати в опразнената врата. В 65-ата минута Лампард пусна в коридор към Малуда, който стреля по земя покрай Харпър за 0:2.

В тези 10 минути гостите взеха своето и спокойно изчакаха края на мача, а Алън Шиърър вече може да помисли за следващите срещи, в които тимът му трябва да взима точки, ако иска да остане в Премиършип. Нюкасъл е на 18-а позиция с 29 точки, на три от спасителната зона, а Челси са втори с 64 точки, на една от лидера Юнайтед, който утре посреща Астън Вила.

НЮКАСЪЛ – ЧЕЛСИ 0:2
0-1     Лампард 56’
0-2     Малуда 65’

Нюкасъл: Харпър, Енрике, Колочини, Бейе – Тейлър, Бът, Нолан, Гутиерес – Ловенкрандс, Мартинс, Оуен. (Гътри, Дъф)
Челси: Чех - Коул, Тери, Иванович, Алекс – Лампард, Микел, Есиен, Малуда - Анелка, Калу. (Балак, Ди Санто)

Рефер: Роб Стайлс
Стадион: „Сейнт Джеймсис Парк”

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)