2. - Англия
  3. Челси победи трудно Съндърланд при завръщането на Есиен (видео)

Челси победи трудно Съндърланд при завръщането на Есиен (видео)

"Сините" победиха "Черните котки" с минималното 1:0, но изтръпнаха в края

Отборът на Челси победи гостуващия Съндърланд с 1:0 в мач от 21-ия кръг на Премиър Лийг. Единственото попадение в срещата отбеляза Франк Лампард в 13-ата минута.

През първата част на „Стамфорд Бридж” домакините имаха преимущество както във владението на топката, така и по отношение на отправените удари към противниковата врата. Въпреки това „Черните котки” създадоха едно-две много опасни положения, които можеха да объркат сметките на Андре Вияш-Боаш.

Лондончани откриха резултата в 13-ата минута чрез Франк Лампард, но неговата заслуга за попадението бе минимална. Основната заслуга за попадението бе на Фернандо Торес, който засече центриране на Хуан Мата с акробатична странична ножица, след което топката разтресе напречната греда и се върна в коляното на Лампард, който бе на точното място в точното време и довкара кълбото в мрежата.

Малко по-късно гостите отвърнаха с хубав удар с глава на Никлас Бендтнер, но Петър Чех бе на мястото си и с хладнокръвна намеса предотврати опасността.

Докрая на първата част Хуан Мата и Фернандо Торес можеха да удвоят преднината на Челси, но точността им изневери, докато Бендтнер получи още една възможност за изравнително попадение, но след удара му от десетина метра топката се търкулна на една педя встрани от дясната греда на домакините.

След почивката лондончани затегнаха обръча около наказателното поле на Съндърланд, но усилията им не дадоха резултат след нови пропуски на Торес и Хуан Мата.

В 73-ата минута пък Микаел Есиен се завърна на терена след продължително отсъствие, заменяйки Франк Лампард. Това бе първи мач на ганаеца за сезона и негова 150-а поява с екипа на Челси. Само две минути след като стъпи на терена Есиен можеше да се разпише, но малко не му достигна да опъне мрежата зад Симон Миноле за втори път.

Домакините можеха да бъдат наказани затова, че не увеличиха крехката си преднина, когато в 89-ата минута много добър пробив на Стефан Сесеньон отдясно завърши с прострелно центриране към Гарднър, който от точката на дузпата прати топката встрани от вратата, за огромно съжаление на феновете, изпълнили гостуващия сектор на „Стамфорд Бридж”.
Това обаче не бе всичко пред вратата на Чех в заключителните мигове на срещата, след като в третата минута на продължението Никлас Бендтнер излезе на изгодна позиция, но стреля над вратата.

По този начин отборът на Челси записа трудна победа и увеличи актива си на 40 точки, които му отреждат четвърта позиция в класирането. Тимът на Съндърланд пък е 11-и с 24 пункта.
Разследват ухапване на футболист в Англия (ВИДЕО)