2. - Англия
  3. Челси подчини Ливърпул на „Анфийлд” – 3:1

Челси подчини Ливърпул на „Анфийлд” – 3:1

Хидинк и Челси разкриха Ливърпул и обезмислиха реванша на "Стамфорд Бридж"

Отборът на Челси успя да постигне изключително ценна победа с 3:1 над Ливърпул като гост в първия 1/4финален мач между двата отбора от Шампионската лига и почти обезмисли реванша след седмица. Момчетата на Гуус Хидинк приземиха високо-летящия Ливърпул и смълчаха легендарния "Анфийлд". Рафа Бенитес и компания ще трябва да преглътнат тежкия хап и да се надяват на чудо на "Стамфорд Бридж".

Двубоят започна със силен домакински натиск, като още във 2-та минута изстрел на Кайт срещна главата на Иванович и премина на сантиметри от вратата на Чех. В 6-а Арбелоа намери Торес на точката на дузпата и нападателят я засече, пращайки я в долния ляв ъгъл на вратата на "сините" – 1:0. Веднага след гола играчите на Челси се активизираха и две минути по-късно, след грешка в отбраната на Ливърпул, Дрогба остана сам срещу Рейна, но испанецът отрази удара му. В 24-ата Малуда получи възможност да стреля, но шутът му премина на около половин метър от лявата греда на „червените”. В 29-ата минута Дрогба получи нов уникален шанс да отбележи, след като топката бе подадена от Балак на малкото наказателно поле, но ударът на африканеца с левия крак премина високо над вратата. В 35-ата минута Арбелоа отправи далечен шут с левия крак, но топката премина покрай рамката на вратата на Рейна.

Така дойде 39-ата минута, когато Челси получи правото да изпълни корнер. Лампард центрира в наказателното поле, където бранителят Иванович се извиси над всички и изравни – 1:1. Веднага след подновяването на играта Торес намери Кайт в коридор и го изведе сам срещу Чех, но стражът разколеба холандеца, спасявайки удара му. До края на полувремето не се случи нищо по-интересно и почивката дойде при резултат 1:1.

Втората част започна равностойно, като събитията се развиваха основно в централната част на терена. В 53-ата минута Джерард успя да изведе Торес срещу Чех, подавайки с глава, но шутът на испанеца излезе високо над вратата. В 62-ата Лампард изпълни ъглов удар от дясно на Рейна, Иванович отново остана необезпокояван и за втори път с глава прати топката в мрежата на Ливърпул – 2:1. Само 5 по-късно Малуда проби отляво, подаде остра топка по земя, Дрогба изпревари защитата на „червените” и отблизо прониза Рейна за трети път в срещата – 3:1. След това попадение темпото падна, като „сините” приеха играта в своята половина, като се стремяха да рушат играта на домакините и да ги застрашават чрез контраатаки. Последното положение в мача се откри пред състава на Ливърпул. То дойде в 93-ата минута, когато Алонсо стреля от разстояние, като ударът му летеше към горния ляв ъгъл на вратата на Чех, но в последния момент стражът успя да стигне до кълбото и го изби в ъглов удар.

След него не последва нищо сериозно и така Челси спечели много ценна победа, като има преднина от два гола преди реванша на „Стамфорд Бридж” другата седмица. Задачата на Ливърпул е да вземе чиста победа с 3:0 в Лондон - нещо, което със сигурност ще затрудни момчетата на Рафа Бенитес.

Ливърпул – Челси 1:3

1:0 Торес 6’
1:1 Иванович 39’
1:2 Иванович 62’
1:3 Дрогба 67’

Стартови състави:

Ливърпул: Рейна, Аурелио (Досена- 75’), Карагър, Шкъртел, Арбелоа, Лукаш (Бабел- 79’), Алонсо, Джерард, Риера (Бенаюн- 68’), Кайт, Торес

Челси: Чех, Иванович, Тери, Алекс, Коул, Есиен, Балак, Лампард, Малуда, Калу, Дрогба (Анелка- 80’)

Жълти картони: Аурелио (Ливърпул) ; Калу, Тери (Челси)

Liverpool v Chelsea

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)