2. - Англия
  3. Челси пребори и Нюкасъл, влетя в топ 4 (СНИМКИ+ВИДЕО)

Челси пребори и Нюкасъл, влетя в топ 4 (СНИМКИ+ВИДЕО)

Серията от победи на Томас Тухел продължава, а Тимо Вернер най-накрая вкара

Челси успя да победи с 2:0 Нюкасъл при домакинството си от последния мач от 24-ия кръг на Висшата лига.

Головете за сините отбелязаха Оливие Жиру, който влезе като резерва по спешност и Тимо Вернер, който най-накрая се отпуши.

Сините веднаха започнаха активно двубоя и още в седмата минута пред тях се откри възможност за гол. Тами Ейбрахам засече центриране на Мейсън Маунт, но опитът му с глава бе отразен от стража на "свраките".

В 20-ата минута обаче Тухел бе принуден да прави смяна, след като Ейбрахам се контузи и бе заменен от Оливие Жиру.

След четвърт час игра Челси можеше да поведе, но Вернер изпрати топката покрай дясната греда. Пет минути по-късно обаче германският национал изигра отлично ситуация пред Дарлоу след като спринтира по левия фланг и центрира към Жиру, който с лекота вкара топката във вратата на Дарлоу за 1:0.

В 39-ата минута Вернер прекъсна головата си суша и вкара петото си попадение със синия екип. Маунт центрира от корнер, а топката се удари в противников футболист и достигна до краката на Вернер, който с лекота я промуши във вратата на Нюкасъл,

"Свраките" демонстрираха нов образ през втората част и в 75-ата минута се размина с добър шанс за почетно попадение. Джоузеф Уилок засече центриране и опита удар с глава, но Кепа се справи и предотврати попадение във вратата си.

В 79-та минута Рийс Джеймс имаше шанс да оформи класическа победа за Челси, но ударът му по земя от границата на наказателното поле беше спасен от Дарлоу. Така с победата си Челси събра 42 точки и застана на четвъртото място, докато Ливърпул отиде чак шести зад Уест Хям, който има същия точков актив като Челси.

Нюкасъл пък са 17-ти с 25 точки.

Челси - Нюкасъл 2:0

1:0 Жиру 31
2:0 Вернер 39

Стартови състави:

Челси: Кепа, Кристенсен, Азпиликуета, Рюдигер, Алонсо, Жоржиньо, Ковачич, Хъдсън-Одой, Вернер, Маунт, Ейбрахам

Нюкасъл: Дарлоу, Крафт, Лашелес, Кларк, Люис, Хейден, Шелви, Уилок, Алмирон, Гейл, Сейнт-Махимин

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)