2. - Англия
  3. Челси разби хонгконгски тим и е на финал за "Азия Къп" (видео)

Челси разби хонгконгски тим и е на финал за "Азия Къп" (видео)

Лампард, Дрогба, Стъридж и един автогол донесоха успеха на „сините” от Лондон

Челси победи хонгконгския Кичий с 4:0 и се класира за финала на турнира, организиран от генералния спонсор на Висшата Лига Barclays, провеждащ се в Хонг Конг.

„Сините” имаха тотално преимущество през целия мач и създадоха доста опасни положения, а домакините така и не успяха да стигнат до сериозен удар към вратата на Рос Търнбул.

В началото на двубоя Калу нацели гредата след центриране на Дрогба, а в 38-мата минута хубава солова акция на Бенаюн доведе до нарушение срещу израелеца в наказателното поле и дузпа, хладнокръвно реализирана от Лампард. Още в началото на второто полувреме английският тим нанесе нов удар, след като домакините си отбелязаха автогол. Грешникът бе Лусардо, който се разписа в своята врата за 2:0. В 61-ата минута резултатът стана класически, а автор на попадението стана Дидие Дрогба след подаване на Малуда. 12 минути преди края на двубоя много активният след появяването си в игра Даниел Стъридж развинти отбраната на Кичий и вкара четвърти гол за отбора си в мача. В самия край на мача Фернандо Торес също нацели гредата след силен шут отдалеч, което се оказа и последното събитие в мача.
Така Челси се класира за финала на приятелския турнир в азиатската страна, където ще се изправи срещу Астън Вила, който надви Блекбърн с 1:0 по-рано през деня.
Лондончани показаха доста интересни неща в хода на мача, в игра се появиха почти всички налични футболисти, но си личи, че има още какво да се изчиства около облика на Челси. Все пак, солидно представяне за отбора на Андре Вияш-Боаш.

Съставът на Челси: Търнбул; Тери; Коул; Райкович; Ферейра; Лампард; Малуда; Жирков; Дрогба; Калу; Бенаюн(след почивката в игра се появиха Оби Микел, Иванович, Торес, Стъридж и Макекрън,Чалоба, както и резервния вратар Иларио)

Разследват ухапване на футболист в Англия (ВИДЕО)