2. - Англия
  3. Дебютна победа за Шефилд във Висшата лига

Дебютна победа за Шефилд във Висшата лига

Новакът спечели с 1:0 домакинството си на Кристъл Палас

Отборът на Шефилд Юнайтед победи с 1:0 Кристъл Палас като домакин в двубой от втория кръг във Висшата лига. Единственото попадение на „Брамал лейн“ беше отбелязан от полузащитника на домакините Джон Лундстрам.

Двубоят започна с лек натиск на Кристъл Палас, като „орлите“ стигнаха и до първото положение в двубоя, след като Кристиян Бентеке стреля с глава, но изстрелът беше спасен от стража на Шефилд Дийн Хендерсън.

Последва период на натиск на Шефилд Юнайтед и поредица от изстрели към вратата на стража на Палас Висенте Гуйта. Най-сериозното положение за домакините дойде в 41-та минута. Нападателят на „остриетата“ Дейвид Макголдрик получи центриране на няколко метра пред вратата на Гуйта, но някак не успя да прати кълбото в мрежата на Палас.

Второто полувреме започна по най-добрият начин за отбора на треньора Крис Уайлдър. В 47-та минута, след многоходова комбинация по левия фланг и центриране успоредно на гол линията на вратата на гостите, най-съобразителен се оказа полузащитникът Джон Лундстрам, който вкара на празна врата.

В 74-та минута се получи огромно спречкване между играчите на двата тима. Джош Балдок от домакините влезе изключително остро в краката на Джеймс Макарти. Играчите на двата отбора веднага скочиха един на друг и това принуди съдиите да се намесят, за да прекратят спречкването.

До края на мача Палас така и не успя да застраши истински вратата на Дийн Хендерсън и така записа 1-ва загуба за сезона. Шефилд Юнайтед, от своя страна, записа първата си победа за сезона и гледа уверено към следващите кръгове с актив от 4 точки след 2 мача.