2. - Англия
  3. Драматично равенство между Нюкасъл и Уигън - 2:2

Драматично равенство между Нюкасъл и Уигън - 2:2

Бившият играч на "свраките" Брамбъл изравнява в 89-ата за гостите.

Драматично равенство 2:2 между Нюкасъл и Уигън видяха зрителите на „Сейнт Джеймсис Парк” в днешния мач от 13-ия кръг на Висшата лига.

Домакините от Нюкасъл не можеха да разчитат за днешния мач на двамата си основни играчи – в защита на Стивън Тейлър и в нападение на Майкъл Оуен, който остана резерва. В атаката на тима партньорството си все пак запазиха Шола Амеоби и Оба Мартинс. За гостите от Уигън проблемите бяха повече, тъй като Емил Хески и Амр Заки не можеха да вземат участие поради контузия.

Въпреки това играчите на Стив Брус започнаха двубоя блестящо. Появилият се сред титулярите на мястото на Марио Мелхиот, Райън Тейлър отбеляза гол шедьовър, след като изненада Шей Гивън с удар от далечна дистанция в 3-ата минута. След това попадение домакините трудно създаваха атаки, а още по-малко да създадат масиран натиск. Проблем пред тях бе и контузия, която получи още в 16-ата минута Джоу Бартън, който бе заменен от Дани Гътри. Едва в края на полувремето момчетата на Джо Киниър можеха да изравнят. Първо в 39-ата минута Шола Амеоби засече добре центриране на Дъф, но не уцели вратата. Секунди преди края на полувремто Обафеми Мартинс бе изведен срещу Къркланд, но вратарят прояви отличен рефлекс и спаси.

Десет минути след началото на второто полувреме съдията Маринър изгони за втори жълт картон Емерсън Бойс, което остави Уигън с човек по-малко. Въпреки това домакините не изглеждаха особено опасни и треньорът им се принуди да пусне в игра Майкъл Оуен в 68-ата минута. Веднага след влизането си той пропусна отличен шанс от точката на дузпата. Все пак опитният нападател донесе нужната промяна, изравнявайки в 80-ата минута, когато Къркланд не успя да избие добре удар на Амеоби и Оуен реализира. Седем минути след това Мартинс отбеляза отново за домакините от 20 метра след пас на Н`Зогбия. Изглеждаше, че Нюкасъл ще спечели срещата, но не така мислеше бившият играч на „свраките” Тайтъс Брамбъл, който успя да израви в 89-ата след корнер.

Стартови състави:
НЮКАСЪЛ: Гивън – Бейе, Басонг, Колочини, Енрике (Н`Зогбия, 68`) – Гутиерес (Оуен, 68`), Бартън (Гътри, 16`), Бът, Дъф, Амеоби и Мартинс.
УИГЪН: Къркланд – Тейлър (Де Ридер, 81`), Брамбъл, Бойс, Фигероа, Шарнър, Кейтърмол, Паласиос, Капо (Браун, 90`), Камара (Килбан, 90`), Валенсия.

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)