2. - Англия
  3. Дуото Тевес-Адебайор не бе спряно от Болтън

Дуото Тевес-Адебайор не бе спряно от Болтън

Марто Петров не игра за "гражданите" при успеха на "Сити ъф Манчестър"

Карлос Тевес и Емануел Адебайор започват да показват, че ще са един от най-добрите тандеми във Висшата лига. Двамата донесоха успеха на Манчестър Сити над Болтън с 2:0.

Двубоят на „Сити ъф Манчестър” бе от 26-ия кръг на Висшата лига. Българското крило Мартин Петров остана през целия мач на резервната скамейка, а неговият заместник Адам Джонсън бе най-добрият на терена и заслужено бе избран за Играч на мача.

„Гражданите” вече нямат загуба на собствения си стадион от април миналата година - 20 мача без поражение.

Сити са на 5-а позиция в подреждането с 44 точки, колкото има и четвъртият Ливърпул, но отборът на Роберто Манчини е с мач по-малко.

Тимът на Оуен Койл игра добре, но липсата на Кейхил и Класнич си каза думата. Болтън вече няма победа в последните си 8 мача като гост и е много близо до зоната на изпадащите – 17-а позиция с 22 точки.

През първата част тимът на Болтън въобще не изглеждаше обречен, каквито бяха предварителните очаквания. Много добри изяви имаха Уилкшир и Лий.

Сити от своя страна не успя да наложи домакински натиск. Изключително по десния фланг на атаката обаче се представяше новото попълнение и заместник на Марто Петров днес Адам Джонсън.

Адебайор се опита да стреля със задна ножица, но топката мина над вратата. Тогоанецът има 8 мача срещу Уондърърс в Премиершип, без отбелязан гол.

В 31-ата минута Джонсън направи мощен пробив и завърналият се в Болтън от Уест Бромич през януари Робинсън извърши нарушение срещу него. Реферът Майк Джоунс посочи бялата точка. Зад нея застана Тевес, който стреля в центъра на вратата, Яскелайнен остана на мястото си, но не успя да отрази силния му удар, въпреки че игра с коженото кълбо – 19 гол за аржентинеца във всички турнири от началото на сезона.

До края на първата част Елмандер претендираше за нарушение на Туре срещу него в наказателното поле, но съдията отсъди фаул за Сити. Муамба пък стреля от около 20-ина метра, но Гивън показа отличния си рефлекс.

В началото на вторите 45 минути Тевес стреля опасно от пряк свободен удар, но топката срещна горната греда. Виера пък бе близо от това да си отбележи нелеп автогол минута по-късно. Контузия получи капитанът на „гражданите” Туре ,като в игра, след няколко седмично лечение от контузия, се завърна Лескът.

Сити бе близо до втори гол след нов прекрасен пробив на Джонсън, но Яскелайнен спаси. Към 65-ата минута Найт свали добре топката към Коен, който обаче се опита да играе с пета и резултатът остана непроменен.

В 73-ата минута Виера хвърли дълъг пас към Адебайор, той овладя топката на гърди и с мощен шут прониза финландския страж на Уондърърс – 2:0 и първи гол за нападателя срещу Болтън във Висшата лига.

42 016 зрители на ”Сити ъф Манчестър” изригнаха веднага след попадението след груб фаул на Робинсън срещу Райт-Филипс. Защитникът на гостите бе декориран само в жълто за грубото си влизане. 10 минути преди края Лий излезе очи в очи с Гивън, но ирландецът се намеси страхотно.

До края Болтън се опита да промени развоя на срещата след няколко центрирания пред вратата на домакините. Елмандер в 90-ата минута удари гредата. Трите точки бяха за Сити след 2:0 краен резултат.

Манчестър Сити – Болтън 2:0
(1:0) Тевес 33’ (дузпа)
(2:0) Адебайор 73’

Ман. Сити: Гивън; Сабалета, Туре (55’ Лескът), Компани, Бридж (68’ Райт-Филипс); Де Йонг, Виера, Бари, Джонсън (85’ Силвиньо); Тевес, Адебайор;

Болтън: Яскелайнен; Стейнсон, Найт, Рикетс, Робинсън; К. Дейвис, Коен (74’ М. Дейвис), Муамба, Уилшир (78’ Тейлър), Лий; Елмандер;

Де Бройне виси за дербито

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)