2. - Англия
  3. Емери: Трябва да си върнем увереността

Емери: Трябва да си върнем увереността

"Разбирам какво изпитват запалянковците към отбора и мен"

След пети пореден двубой без победа в Премиър лийг мениджърът на Арсенал Унай Емери не е изненадан от негативното отношение на привържениците. В събота лондончани едва стигнаха до 2:2 у дома срещу Саутхамптън и вече са на 8 точки от четвъртата позиция. Късният гол на Александре Лаказет в 96-ата минута не промени отношението на феновете, които освиркаха тима и треньора.

“Разбирам какво изпитват запалянковците спрямо отбора и спрямо мен в частност - коментира Емери пред “Скай Спортс”. - Ще работя здраво, за да могат футболистите да отговорят с добра игра, с което да покажем, че можем да сме по-силни. В този мач феновете ни помагаха с подкрепата си, но на терена ние не отговорихме по същия начин, тъй като не демонстрирахме възможността ни да се борим.”

Съперникът отправи 21 изстрела към вратата на Бернд Лено и като по чудо не реализира трети гол. Според испанския наставник на домакините обаче тимът му е изиграл най-силните си 20 минути през сезона в началото на второто полувреме. “Моята работа е да анализирам нещата и да намирам решение на проблемите. Трябва да си върнем увереността. Един положителен резултат ще ни даде нужното самочувствие, за да заиграем пак силно”, каза още Емери.

ОБЗОР: Ливърпул с класика до почивката, Тотнъм и Вила с обрати до 3:1 (ВИДЕО)

Луис Диас блесна с 2 бързи гола, резултати и класиране във Висшата лига

Гуардиола преди Арсенал: Сега не е важно

Де Бройне виси за дербито

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)