2. - Англия
  3. Eвертън и Челси не успяха да си отбележат гол на "Гудисън Парк", гостите бесни след края на мача

Евертън и Челси завършиха 0:0 в последна среща от 18-ия кръг на английската Висша лига. Двубоят се игра на стадион „Гудисън Парк” в Ливърпул, а главен съдия бе Фил Дауд.

Евертън и Челси завършиха 0:0 в последна среща от 18-ия кръг на английската Висша лига. Двубоят се игра на стадион „Гудисън Парк” в Ливърпул, а главен съдия бе Фил Дауд. Така гостите от Лондон не успяха да се изкачат на 1-ото място във временното класиране. Капитанът на Челси Джон Тери бе изгонен в 35-ата минута, което вбеси Сколари и щаба му.

През първото полувреме играта на терена бе равностойна. За домакините най-дейни на терена бяха Микел Артета и Леон Озман, а с добри изяви за „сините” се отличиха Деко, Джо Коул, Франк Лампард и голмайсторът на Висшата лига Никола Анелка. В 35-ата минута капитанът на Челси Джон Тери влезе напред с бутоните срещу Озман и главният рефер Фил Дауд му показа директен червен картон. Това доведе до рокади в състава на Луиш Фелипе Сколари, като на терена в началото на втората част се появиха Бранислав Иванович и Дидие Дрогба, заменили Джо Коул и Анелка.

Тимът на Евертън тръгна в атака, след като имаше числено преимущество на терена. Атаките на „карамелите” завършваха с центрирания към Маруан Фелайни и Тим Кейхил, които не бяха оползотворени. Контузия получи основният защитник на Евертън Джоузев Йобо и мениджърът Дейвид Мойс пусна в игра Лейтън Бейнс. В 76-ата минута Тони Хибърт центрира, топката рикошира в Лампард, но Петър Чех се намеси отлично. След последвалия корнер вратарят спаси удар с глава на Джолеан Лескът. В 80-ата минута топката като по чуди не влетя в мрежата на Чех след удар на Фелайни. 4 по-късно гол на Стивън Пиенар справедливо бе отменен заради засада, но по-скоро националът на Южна Африка направи нарушение срещу стража на Челси. До края на мача не се случи нищо запомнящо се и двубоят завърши 0:0.

Отсъствието на четиримата нападатели на Евертън – Луи Саха, Якубу Айегбени, Джеймс Воан и Виктор Аничебе принуди Мойс за пореден път да заложи в атака на Кейхил, който обаче бе обезличен напълно от Алекс и Иванович.

С първите си загубени точки от началото на кампанията като гост, съставът на Челси остава на 2-а позиция в класирането с 38 точки, а Евертън заема 7-ото място с 26.
Пеп: Арсенал се защитаваше много добре