2. - Англия
  3. Евертън с класика срещу Съндърланд - 3:0, лош дебют за Рики Сбрагия

Евертън с класика срещу Съндърланд - 3:0, лош дебют за Рики Сбрагия

Отборът на Евертън постигна победа с 3:0 у дома срещу тима на Съндърланд в среща от последния за календарната 2008 година 20-и кръг във Висшата лига, а Микел Артета се превърна в герой за своя тим, отбелязвайки два гола.

Още в началото на срещата домакините наложиха натиск и заслужено откриха резултата в 10-та минута. Микел Артета изпълни перфектно пряк свободен удар от около 25 метра и остави безпомощен вратаря на гостите. В 27-та минута домакините увеличиха преднината си, а Артета отново бе в прегръдките на своите съотборници. Този път ударът на испанеца рикошира в крак на бранител и влетя неспасяемо в мрежата на Съндърланд – 2:0. Гостите почти не затрудниха Тим Хауърд през първата част и заслужено губеха в резултата.

През второто полувреме нещата на терена не се промениха и Евертън продължи да по-активният тим. В 83-та минута появилият се като резерва Гослинг се възползва от центриране на Лескът отляво и оформи крайното 3:0. Това бе първи гол за 18-годишния футболист, който дебютира във Висшата лига в миналия мач на „карамелите” срещу Мидълзбро. Друг дебютант в срещата – мениджърът на гостите Рики Сбрагия трябваше да преглътне горчив хап в първия си мач начело на „черните котки”.

Така с тази победа Евертън остана на 6-а позиция, но вече има 32 точки в своя актив, докато Съндърланд ще посрещне новата година на 14-о място с актив от 22 точки.

1:0 Артета 10’
2:0 Артета 27’
3:0 Гослинг 83’

Състави:

Евертън: Хауърд, Хибърт, Ягиелка, Лескът, Бейнс, Артета, Осман (Гослинг), Невил, Фелаини (Аничебе), Пиенар, Кейхил (Жуткевич)