2. - Англия
  3. Галас донесе трудна победа на Арсенал над Портсмут

Галас донесе трудна победа на Арсенал над Портсмут

Отборът на Арсенал постигна изключително трудна победа с 1:0 у дома срещу тима на Портсмут в среща от 20-ия кръг на английската Висша лига. Доскоро най-обсъжданият и обвиняван човек в Арсенал Уилям Галас днес се превърна в герой за своя тим.

Домакините бяха по-активният тим отбор на терена и от самото начало започнаха да редуват атака след атака. Още в 4-та минута Микел Силвестре можеше да открие резултата, но ударът му с глава премина в страни от вратата. Малко по-късно се повтори същата ситуация, но този път Никлас Бендтнер бе неточен. В 23-та минута Питър Крауч можеше изненадващо да даде преднина на своя тим, но изстрелът на национала с глава срещна гредата.

През втората част домакините увеличиха оборотите, но първата по-сериозна опасност се откри пред тима на гостите. Отново Питър Крауч бе замесен, но този път ударът му бе изчистен от голлинията от Силвестре. Бендтнер направи 2 пропуска пред вратата на Портсмут, за да се стигне до 81-та минута, когато падна и единственият гол в мача. Денилсон центрира от пряк свободен удар, Дейвид Джеймс не се намеси добре и оставеният непокрит Уилям Галас прати топката с глава в мрежата на гостите, с което оформи кри крайния резултат - Арсенал – Портсмут 1:0.

Така с този успех Арсенал се изравни по точки с Манчестър Юнайтед и Астън Вила (по 35), и вече заема 4-то място, но Вила има мач по-малко, а Юнайтед има да изиграе цели 3 срещи. Кризата в Портсмут се задълбочи и момчетата на Тони Адамс записаха 4-та поредна загуба. Помпи е на 12-а позиция с актив от 23 точки.