2. - Англия
  3. Голове на Бейл и Сигурдсон сложиха успешен край на турнето на Тотнъм в САЩ /видео/

"Шпорите" победиха Ню Йорк Ред Бул с 2:1, Тим Кейхил с дебют за янките

Тотнъм завърши с успех турнето си в САЩ. „Шпорите” изоставаха срещу Ню Йорк Ред Булс, но обърнаха мача през втората част за 2:1 с голове на голямата звезда Гарет Бейл и новото попълнение Гилфи Сигурдсон.

Андре Вияш-Боаш направи шест промени в състава след нулевото реми с Ливърпул. Еурелио Гомеш замени на вратата Брад Фридел, а въпреки контузията, която получи след удар на Чарли Адам в предишния мач, Гарет Бейл бе поставен като острие на върха на атаката.

Тиери Анри не започна за Ню Йорк, но дебют за клуба на „Ред Бул Арена” направи Тим Кейхил, който дойде от Евертън.

Австралийският халф моментално доказа класата си. Кейхил бе изведен в наказателното поле, новото попълнение на Тотнъм Ян Вертонген го фаулира и американците получиха дузпа. Кени Купър намери целта за 1:0 в 8-ата минута.

Тотнъм отговори с опасен удар на Бейл от пряк свободен удар и още един изстрел от дистанция на Том Хъдълстоун. Лондончани разиграваха топката уверено, но домакините не им оставиха чисти голови ситуации през първата част.

За втората част Вияш-Боаш пусна в игра юношата Хари Кейн, Джърмейн Дженас и опитният бранител Уилям Галас. Гарет Бейл застана зад изнесения напред Кейн и това даде резултат.

За 5 минути Тотнъм обърна мача с две много класни изпълнения. Първо в 59-ата минута Гарет Бейл се извиси над прекия си пазач и прати с глава в горния ляв ъгъл за 1:1.

Победният гол за „шпорите” вкара исландецът Гилфи Сигурдсон. Халфът, който през миналия сезон игра за Суонзи, завърши страхотна комбинация технично в стила на Тиери Анри, който с усмивка видя гола от скамейката – 1:2.

Тотнъм се подготвя за завръщането си на Острова и старта на Висшата лига.

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)